Ako vybrať vhodné prípravky ActiMaris na rýchle hojenie?

Po rozkliknutí odkazu nižšie sa dozviete, ako vybrať vhodný prípravok na to, čo Vás trápi :

 

Akné a vriedky >>

 

Afty, opary >>

 

Zápaly dutiny ústnej >>

 

Chronické rany – bércové, diabetické vredy, preležaniny, infekčné rany, … >>

 


 

Zistite viac o hojení rán a prípravkoch novej generácie

ActiMaris sú prípravky na báze aktívneho singletového kyslíka (1O2), morskej soli a ionizovanej zásaditej vody. Švajčiarskemu výrobcovi sa podarilo naviazať kyslík medzi atómy Na a Cl v morskej soli tak, že v je v tejto väzbe stabilný dlhú dobu. Avšak pri kontakte s kožou, sliznicou alebo spodinou rany sa behom niekoľkých milisekúnd uvoľňuje v podobe singletového kyslíka, ktorý je samotný veľmi nestabilný. Aby sa stabilizoval, viaže si chýbajúci elektrón z membrán vírusov, baktérií, plesní alebo spór. Tým ničí ich štruktúru a mikroorganizmy tak rýchlo zanikajú.

Ide o rýchly a veľmi efektívny proces, vlastne prirodzenú dekontamináciu. Na singletový kyslík nemajú mikroorganizmy žiadnu obranu. Ani si ju nemôžu vytvoriť, takže riziko rezistencie je tu nulové. Akonáhle sa kyslík stabilizuje, ďalej preniká do buniek, kde podporuje okysličenie a regeneráciu. Týmto celkovo prispieva k tvorbe nového tkaniva.

Zistite viac o tom, ako vznikajú rany:

Akútne rany

Vznikajú náhle v zdravom tkanive, keď dôjde k porušeniu integrity kože alebo hlbšieho tkaniva, a to v dôsledku mechanického alebo fyzikálneho poškodenia (často traumatom). Ďalej je poškodenie možné rozdeliť na termické, chemické a radiačné. Tieto typy rán sa hoja obvykle veľmi dobre a v relatívne krátkom čase, bez komplikácií. Často ide o rôzne typy úrazov, strelných, bodných rán, uhryznutí, či o opary, kútiky, popáleniny, omrzliny, poleptanie. Patria sem i rany spôsobené chirurgickými zákrokmi.

Chronické rany

Podľa odborníkov z výboru Českej spoločnosti pre liečbu rán je chronická rana definovaná ako sekundárne sa hojaca rana, ktorá aj napriek adekvátnej terapii nevykazuje po dobu 6–9 týždňov tendenciu k hojeniu. Vzniká z rany akútnej, keď sa do rany dostáva bakteriálna infekcia, taktiež ako dôsledok neadekvátne ošetrovanej rany alebo na koži s patologickými zmenami.  Za ich vznikom stojí okrem iného zlá alebo nedostatočná výživa, nevhodné pôsobenie tlaku, poškodenie cievneho systému alebo systémové ochorenie (infekcia, diabetes mellitus, onkologické ochorenie a iné). V tomto prostredí dochádza k hojeniu veľmi pomaly, často spôsobom vytvorenia nového tkaniva (per secundam) s odpovedajúcou anatomickou štruktúrou.

Do chronických rán zaraďujeme najmä vredy predkolenia, tzv. bércové vredy venóznej etiológie (prejav chronickej žilnej nedostatočnosti), arteriálne kožné vredy (prejav pokročilej ischemickej choroby dolných končatín), dekubity, neuropatické kožné vredy (diabetická noha) alebo tzv. malígne rany (primárne nádorové ochorenie, sprevádza vznik rôznych foriem kožných defektov a nehojacich sa rán).

 

Viac informácií, ako vybrať vhodný prípravok na vašu ranu, nájdete na našej webovej stránke www.actimaris.sk

 

Čítajte tiež: Základné princípy modernej liečby chronických rán


 

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *