Najčastejšie otázky

Na aké problémy sa ActiMaris osvedčil najviac?

Je ActiMaris vhodný aj pre deti?

Je ActiMaris hradený poisťovňou?

Má ActiMaris nejaké vedľajšie účinky alebo nevýhody?

Má ActiMaris nejaké kontraindikácie?

Ako ActiMaris vlastne funguje?

Je ActiMaris dostupný aj v lekárňach?

Môžem ActiMaris použiť aj na svojho psa?

Ako správne používať kombináciu ActiMaris roztoku a ActiMaris Gélu?

Môžem pri liečbe akné používať tiež svoj denný krém?

Ako dlho mi gél vydrží pri použití na akné?

Trpím kvasinkovými infekciami pošvy, môžem použiť ActiMaris aj na tento problém?

Je ActiMaris dostupný aj na Slovensku?


* Na aké problémy sa ActiMaris osvedčil najviac?

ActiMaris sa najviac osvedčil na rýchle a účinné hojenie akné, oparov, infekčných kútikov a plesňových infekcií. Ďalej na šetrné ošetrenie a rýchle naštartovanie hojenia akútnych rán ako sú odreniny, spáleniny, zapareniny a pľuzgiere a pod. Zo závažnejších problémov potom na hojenie vredov, infekčných rán a preležanín. Zatiaľ sme nezaznamenali žiadnu negatívnu skúsenosť ani prípad, keď bol ActiMaris úplne bez efektu. Naopak, množia sa pozitívne ohlasy na fungovanie ActiMaris produktov na celý rad rôznych ťažkostí ako na koži, tak aj na sliznici, tj. v ústach a na genitáliách.

* Je ActiMaris vhodný aj pre deti?

Áno, ActiMaris je 100% prírodný produkt, úplne bez chemických prísad, stabilizátorov a konzervantov. Preto lekári používajú ActiMaris dokonca u veľmi malých detí a dojčiat, napr. na afty, kandidózu v ústach (múčnivka, soor) a podobne. ActiMaris môžu používať aj tehotné alebo dojčiace matky.

* Je ActiMaris hradený zdravotnými poisťovňami?

Zatiaľ nie. V súčasnosti sú produkty ActiMaris zaradené do schvaľovacieho procesu Ministerstva zdravotníctva SR o hradení zdravotníckych pomôcok. Predpokladané schválenie a začiatok možnosti hradenia prípravkov ActiMaris zdravotnými poisťovňami je plánované na jeseň 2018.

* Má ActiMaris nejaké vedľajšie účinky alebo nevýhody?

Žiadne vedľajšie účinky nie sú doposiaľ známe ani popísané v literatúre.  ActiMaris je čisto prírodný produkt, takže tento fakt sa aj predpokladá.

Možné nevýhody, o ktorých vieme, sú tieto:

* ActiMaris nemá vôňu, pretože je to prírodný produkt bez prísad. Naopak, v dôsledku prítomnosti a reakcie morskej soli (NaCl) a kyslíka môže byť cítiť po bazénovej vode.
* Pokiaľ sa na koži aplikuje silnejšia vrstva ActiMaris Gélu môžu na koži po vyschnutí gélu zostať veľmi malé kryštáliky soli, takže užívateľ môže cítiť ľahko stiahnutú kožu. Soľ sa dá samozrejme veľmi ľahko odstrániť a pocit stiahnutia napraviť pleťovou vodou, hydratačným krémom alebo roztokom ActiMaris Sensitiv.
* Pri ošetrení akútnych otvorených rán s použitím ActiMaris Forte a Gélu, ktoré obsahujú viac soli, môže užívateľ po aplikácii cítiť ľahké štípanie. To však veľmi rýchlo prejde a je rozhodne menšie ako pri použití klasickej chemickej dezinfekcie. V týchto prípadoch je možné opäť použiť ActiMaris Sensitiv, s nižším obsahom soli práve na bezbolestnú dezinfekciu a naštartovanie hojenia. Avšak pri aplikácii na pleť (napr. pri liečbe akné), štípanie ani u Forte roztoku ani u ActiMaris Gélu nie je cítiť, pretože nejde o otvorenú ranu.

* Má ActiMaris nejaké kontraindikácie?

Jedinou kontraindikáciou je prípadná alergia na morskú soľ. Touto alergiou našťastie väčšina populácie netrpí. Žiadne iné kontraindikácie ActiMaris nemá.

* Ako ActiMaris vlastne funguje?

ActiMaris funguje na základe kombinácie vlastností aktívneho kyslíka, morskej soli a ionizovanej zásaditej vody.

Aktívny, tzv. singletový kyslík je jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych a dezinfekčných činidiel vôbec, šetrne čistí a dezinfikuje. Má veľké množstvo energie, vďaka ktorej ničí vírusy, baktérie, plesne a huby. Výrazne a rýchlo znižuje zápal. Naviac dodáva rane kyslík a energiu pre rýchle hojenie. Morská soľ obsahuje až 80 minerálnych látok (najviac horčíka) , ktoré sú dôležité pre podporu procesu hojenia. Vďaka prítomnosti morskej soli ActiMaris® tiež znižuje opuch a bolesť.
Ionizovaná zásaditá voda – má hlbší účinok než obyčajná voda, pretože preniká hlbšie do tkaniva, a tak prenáša viac kyslíka a minerálnych látok. Ionizovaná zásaditá voda má naviac výrazné antioxidačné účinky. Označuje sa tiež ako živá voda.

* Je ActiMaris dostupný aj v lekárňach?

Áno, ActiMaris môžete kúpiť vo všetkých lekárňach v ČR i v SR. Pretože je na trhu relatívne krátku dobu, je možné, že ho lekárne budú musieť najskôr objednať. To môže trvať max. 1–2 dni. Objednať si ho môžete aj na týchto internetových stránkach www.actimaris.sk.

* Môžem ActiMaris použiť aj na svojho psa?

Áno. ActiMaris je taktiež vhodný na ošetrenie našich domácich miláčikov. Chovatelia ich môžu použiť na rýchle hojenie rôznych poranení alebo na vyčistenie (dezinfekciu) rán a rôznych defektov na koži a sliznici psov, mačiek a iných zvierat. V prípade, že si zviera ranu ošetrenú prípravkom ActiMaris zlízne, nič sa nedeje, je to prírodný produkt bez chémie. Je dobré mať AcitMaris doma v lekárničke aj pre tieto účely.

* Ako správne používať kombináciu ActiMaris roztoku a ActiMaris Gélu?

Správne použitie záleží na účele liečby:

Pri použití na AKNÉ je dôležité najprv vyčistenie pleti roztokom Forte alebo Sensitiv – podľa závažnosti akné a následné nanesenie Gélu na oblasť s vriedkami. Naneste vrstvu Gélu 2-3 mm. Gél postupne vysychá, avšak jeho účinok trvá 4-5 hodín. Pre rýchlejší efekt aplikujte ActiMaris čo najčastejšie. Minimálne 2 x, ideálne 3 x denne.

Pri použití na AFTY naneste ActiMaris® Gél priamo na aft vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Opäť 3 x denne, najlepšie po jedle. Gél sa bude postupne vstrebávať, cca 10 min. Aplikáciu opakujte podľa potreby až do zmiernenia či vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť zjavná už po niekoľkých aplikáciách. Pri výskyte viac áft naraz odporúčame úplnú dezinfekciu ústnej dutiny roztokom ActiMaris® Sensitiv alebo Forte.

Pri použití na OPARY naneste ActiMaris® Gél priamo na opar (vrstvu 2-3 mm) a nechajte pôsobiť 2-3 x denne. Gél bude postupne vysychať, cca 20 min. Na pere/koži môže potom ostať malé množstvo morskej soli. Táto soľ nie je chybou, naopak. Soľ môžete ľahko zotrieť navlhčeným tampónom. Aplikáciu opakujte podľa potreby až do zmiernenia, vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť zjavná už po niekoľkých úvodných aplikáciách. Ako čistiaci a dezinfekčný prípravok pred aplikáciou Actimaris® Gélu odporúčame ActiMaris® SENSITIV roztok.

Pri použití na akútne či chronické rany sa, prosím, pozrite na bližší popis na stránkach http://actimaris.sk/jak-pouzivat.

* Môžem pri liečbe na akné používať taktiež svoj denný krém?

Krémy samozrejme používať môžete, kombinácia s prípravkami ActiMaris je možná. Zo skúsenosti však odporúčame nasledujúci postup: najskôr pleť vyčistite ActiMaris roztokom, potom naneste ActiMaris Gél a po zaschnutí Gélu (cca za 1-2 hod) pokračujte v starostlivosti o pleť podľa Vašich zvyklostí.

* Ako dlho mi Gél vydrží na použitie na akné?

To je veľmi individuálne. Samozrejme záleží na množstve vriedkov, hrúbke aplikovanej vrstvy a frekvencii aplikácie. Pokiaľ máte ľahkú formu akné a budete Gél používať len na oblasť s vriedkami vo frekvencii 2 x denne, tak Vám vydrží aj na 2-3 mesiace.

* Trpím opakovanými kvasinkovými infekciami pošvy, môžem použiť ActiMaris aj na tento problém?

Áno, môžete. Veľkou výhodou produktov ActiMaris je práve to, že sú určené na použitie aj na sliznice, tj aj do úst nosa a na genitálie. Aktívny kyslík ničí svojou energiou baktérie, vírusy aj plesne – teda aj kvasinky. Pokiaľ sa u Vás kvasinkové infekcie opakujú, odporúčame výplach a dezinfekciu roztokom ActiMaris Forte, ktorý je silnejší, účinnejší a rýchlejšie Vás zbaví nepríjemných ťažkostí. Aplikujte ho minimálne 2 x denne, optimálne 3 x denne. Pre výplach môžete použiť irigátor alebo obyčajnú injekčnú striekačku alebo aplikátor, ktorý býva súčasťou detských sirupov (Nurofen, Ibalgin). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach a dezinfekcia nebýva doprevádzaná žiadnymi negatívnymi pocitmi, ako je štípanie, pálenie, a podobne.

* Je ActiMaris dostupný i na Slovensku?

Áno, ActiMaris je zaregistrovaný a dostupný aj na Slovensku. Prípravky môžete kúpiť vo všetkých lekárňach na Slovensku, kam ich distribuuje spoločnosť Phoenix a.s. alebo si ich môžete objednať na týchto internetových stránkach www.actimaris.sk/produkty.  Hoci sme česká firma, zásielky posielame aj na Slovensko.