CHRONICKÉ RANY, VREDY, PRELEŽANINY …

Na zle sa hojace rany, vredy predkolenia, diabetické vredy, hnisavé rany či preležaniny odporúčame vysoko účinnu kombináciu:
ActiMaris Forte roztok  +  ActiMaris Gél na hojenie rán

 

 ActiMaris Forte roztok 300ml

 ActiMaris Gél na hojenie 20g

 ActiMaris Gél + Forte roztok

Pre rýchle hojenie chronických rán, ako sú vredy predkolenia, preležaniny a pod., je nevyhnutné dodať tkanivám KYSLÍK!

Prevažná väčšina zle sa hojacich, chronických rán a zápalov trpí nedostatkom kyslíka. Bunky nie sú schopné vyrobiť dostatočné množstvo energie k oprave a k výstavbe nového tkaniva. Proces hojenia sa tak spomaľuje až úplne zastavuje.

ActiMaris dodáva rane potrebnú energiu a kyslík ! Výrazne tak urýchľuje hojenie. Navyše vďaka morskej soli prináša tkanivám až 80 minerálnych látok, ktoré ďalej podporujú proces hojenia. Vďaka ionizovanej vode dokáže prenikať hlbšie do tkaniva než väčšina iných prípravkov, a tak je schopný okysličiť a priniesť energiu a minerálne látky hlbšie do rán a zápalov.

 

ActiMaris obsahuje iba prírodné účinné látky: aktívny singletový kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu.

Vysoká účinnosť prípravkov ActiMaris bola potvrdená aj Štátnym zdravotným ústavom v Prahe.


Ako použiť ActiMaris na zle sa hojace rany?

 

1. AK JE RANA ČISTÁ, bez prítomnosti hnisu a povlaku, odporúčame kombináciu ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gélu na hojenie rán. ActiMaris Sensitiv ranu bezbolestne a dôkladne vyčistí, vydezinfikuje a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v ráne a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky pre rýchlejšie hojenie.

1

KOUPIT ACTIMARIS SENSITIV ROZTOK + GEL

 

2. AK JE RANA INFIKOVANÁ (hnisavá, s povlakom) odporúčame kombináciu roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gélu na hojenie rán.
ActiMaris FORTE je silnejší, obsahuje 5x viac kyslíka a 3x viac morskej soli ako ActiMaris Sensitiv. Ránu rýchlo a veľmi dôkladne vyčistí, vydezinfikuje a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej formou vlhkého hojenia podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane (baktérie, vírusy, plesne, spóry) a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky pre rýchlejšie hojenie.

acti_2

KOUPIT ACTIMARIS FORTE ROZTOK + GEL

 


 Ako používať ActiMaris Gél a roztoky?

 

1. Roztokom ActiMaris SENSITIV alebo ActiMaris FORTE dôkladne navlhčíme sterilné krytie (napr. gázu) a priložíme na ranu ako obklad. Podľa potreby môžeme ľahko prekryť ovínadlom.

2. Navlhčené krytie ponecháme na rane aspoň 20-30 minút pôsobiť.

3. Po odstránení obkladu zotrieme prípadné nečistoty a povlaky. Necháme ranu 5 minút oschnúť.

4. Priamo do rany nanesieme ActiMaris Gél vo vrstve 1-2 mm a prekryjeme sterilným krytím.

5. Výmenu obväzov a krytia s následnou aplikáciou ActiMaris Gélu vykonávame podľa potreby a stavu rany, aspoň 1x denne. Zo začiatku terapie je vhodná aplikácia aj 2x denne, aby sa zaistil dostatočný “kyslíkový náraz” a rýchlejšie sa naštartovalo hojenie.

6. Celková doba a frekvencia nie je nijak obmedzená. V aplikácii je potrebné pokračovať pokiaľ všetky povlaky nie sú ľahko odstrániteľné a rana nie opticky čistá.

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite sa na inštruktážne video (TV Prima, 5 min).

 

Zdravotnícke pomôcky, trieda IIb, CE 0408