Liečivá sila morskej vody

Taktiež patríte medzi milovníkov mora? Odpočinok na slnku, osvieženie vo vlnách, nadšené deti… Možno sa vám ale niekedy stalo, že ste sa poškrabali o tŕnie, odreli o kameň, či porezali pri krájaní melóna. Prekvapilo vás, ako rýchlo sa pri mori rana zahojila? Morská voda totiž obsahuje taký pomer solí a minerálnych látok, že na náš organizmus pôsobí naprosto blahodárne. A prišli na to aj výrobcovia liečiv a zdravotníckych pomôcok.

Jedným z nich je ActiMaris, prípravok založený na kombinácii zázračnej moci morskej vody a aktívneho kyslíka. Na českom a slovenskom trhu sa objavil len nedávno, ale vo Švajčiarsku sa vyrába už sedem rokov a za ten čas si našiel mnoho spokojných užívateľov. Gél alebo roztok ActiMaris obsahuje aktívny, vysoko energetický kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu (pH až 9,8). Aktívny, tzv. singletový kyslík je jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych a dezinfekčných činidiel vôbec, šetrne čistí a dezinfikuje. Má veľké množstvo energie, ktorá ničí vírusy, baktérie. Morská soľ obsahuje až 80 minerálnych látok (najviac horčíka), ktoré sú dôležité na podporu procesu hojenia. Ionizovaná zásaditá voda má hlbší účinok než obyčajná voda, pretože preniká hlbšie do tkaniva, a tak prenáša viac kyslíka a minerálnych. Naviac má výrazné antioxidačné účinky. Označuje sa tiež ako živá voda.

Použitie ActiMaris je naozaj široké – znižuje zápal, opuch a bolesť, zlepšuje akné, urýchľuje hojenie áft, oparov, infekčných kútikov či zápalov ďasien. a ústnej dutiny. Výrazne pomáha pri hojení drobných aj väčších poranení vrátane tých chronického rázu, ako sú vredy predkolenia (tzc. bércové vredy) alebo preležaniny. Je veľmi vhodný aj na hnisavé rany. ActiMaris je vďaka svojmu prírodnému zloženiu šetrenému pôsobeniu vhodný už pre dojčatá. Používajú ho dokonca aj ľudia so vzácnym ochorením kože, ako je choroba motýlích krídel. Prípravky je možné používať na sliznice dutiny ústnej, nosnej a genitálií. Je teda vhodným prípravkom napríklad pri kvasinkových infekciách pošvy. ActiMaris u pacientov úspešne používajú zdravotnícki profesionáli taktiež na čerstvé pooperačné rany, Actimaris jazvy zmäkčuje a zlepšuje ich vzhľad. V prípade, že Vás čaká napríklad plánovaný cisársky rez, nezabudnite si včas Actimaris zakúpiť. Nemusíte utekať do lekárne, hoci ho tam bežne dostať, môžete si Actimaris objednať pohodlne z domova na  stránkach www.actimaris.sk.

Dá sa povedať, že ActiMaris je pomocníkom v priebehu celého života – od detstva až po starobu. Využijú ho tí, ktorí sa starajú o starých nemohúcich rodinných príslušníkov, ženy pri gynekologických problémoch, ľudia po úrazoch napríklad zo športu, adolescenti na akné, rodičia malých detí na drobné úrazy. Nech už svoje deti strážite najviac ako len viete, úrazom sa úplne vyhnúť nejde. Rozbité koleno, odretý lakeť, odreniny na čele… Ktorá maminka by toto nepoznala. Akonáhle dieťa po páde upokojíte a utíšite, prídu pri ošetrovaní a dezinfekcii slzičky znova. S roztokom ActiMaris sa ale nemusíte pálivej dezinfekcie obávať, aplikácia prípravku je úplne bezbolestná. A keď už dieťati zalepíte ranu veselou náplasťou a odmeníte ho za statočnosť nejakou zdravou dobrotou, na bolesť rýchlo zabudne.

Zdroj:  Medicin.cz

PREUKÁZANÁ ÚČINNOSŤ PROTI:
ACTIMARIS TESTOVANÝ ŠTÁTNYM ZDRAVOTNÝM ÚSTAVOM
2017, 2018 ,2019
Ešte máme skladom!
ZNIČENIE PATOGENOV
DEKONTAMINÁCIA SLIZNÍC
PREVENCIA
VÍRUSOM
BAKTÉRIAM
PLESŇAM
SPÓRAM
KÚPIŤ