Často kladené otázky – ActiMaris

Na aké ťažkosti sa ActiMaris osvedčil najviac?
ActiMaris sa najviac osvedčil na účinné a šetrné hojenie chronických rán, ktoré patria medzi závažné problémy a ktorých liečba si však vo všeobecnosti vyžaduje viac času a trpezlivosť pacienta. Výhodou ActiMaris je, že je účinný vo všetkých fázach procesu hojenia. Vďaka výnimočnej kombinácii prírodných zložiek prípravku a ich vzájomnej synergii pomáha ranu vyčistiť od povlakov, sekrétu, hnisu, či podporiť odlúčenie nekróz, eliminovať mikróby, znížiť zápal v rane a opuch a naštartovať proces hojenia. Osvedčil sa veľmi dobre pri hojení akné, aftov, oparov, infekčných kútikov a plesňových infekcií. Ďalej na šetrné ošetrenie a rýchle naštartovanie hojenia akútnych rán ako sú odreniny, spáleniny, zapareniny, pľuzgiere apod.
V rámci spätnej väzby sme nezaznamenali žiadnu vyložene negatívnu skúsenosť ani prípad, keď by ActiMaris bol úplne bez efektu. Naopak, množia sa pozitívne ohlasy na fungovanie ActiMaris produktov na celý rad rôznych ťažkostí, ako na pokožke, tak aj na sliznici, tzn. aj v ústach, na nosovej sliznici alebo genitáliách.

 

Je ActiMaris vhodný aj pre deti?

Áno, ActiMaris je 100% prírodný produkt, úplne bez chemických prísad, stabilizátorov a konzervantov. Preto lekári využívajú ActiMaris dokonca u veľmi malých detí a dojčiat, napr. na afty, kandidózu v ústach (múčnivka apod.), alebo na zápalové či reaktívne kožné ťažkosti. ActiMaris môžu používať aj tehotné alebo dojčiace matky.

Je ActiMaris hradený?
Áno, ActiMaris Gél a ActiMaris Sensitiv roztok 1000 ml sú pri recepte na poukaz plne hradené všetkými zdravotnými poisťovňami. ActiMaris Forte roztok a ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml sú pri rovnakom spôsobe receptu, teda na poukaz, hradené čiastočne. ActiMaris môže na poukaz predpísať lekár akejkoľvek odbornosti, teda aj praktický lekár, a to v prípade diagnózy vhodnej na tzv. vlhké hojenie rán. V prípade vystavenia poukazu lekárom je možné prípravky vyzdvihnúť v ktorejkoľvek lekárni. Pri roztokoch ActiMaris Forte a Sensitiv 300 ml je potrebné uhradiť doplatok.

 

Tabulka s kódy na poukaz

Má ActiMaris nejaké vedľajšie účinky alebo nevýhody?

Žiadne vedľajšie účinky nie sú známe ani popísané v literatúre. ActiMaris je čisto prírodný produkt, bez konzervantov, stabilizátorov či alergizujúcich zložiek, takže tento fakt sa aj predpokladá. Možné nevýhody, o ktorých vieme, sú tieto:

  • ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt bez prísad. Pri kontakte s biologickým tkanivom, v dôsledku reakcie, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na NaCl a aktívny singletový kyslík (základná účinná zložka ActiMaris), môžete ľahko ucítiť závan po “bazénovej vode”. Tento však trvá len krátko.
  • Ak sa na pokožku aplikuje silnejšia vrstva ActiMaris Gélu, môžu na nej po vyschnutí gélu zostať veľmi malé kryštály soli, takže používateľ môže cítiť ľahko stiahnutú pokožku. Je to prirodzený jav podobný tomu, keď vám po kúpaní v mori, a následnom uschnutí na slnku, zostanú na pokožke stopy po soli.. Soľ sa dá samozrejme veľmi ľahko odstrániť a pocit napnutej pokožky napraviť pleťovou vodou, hydratačným krémom alebo roztokom ActiMaris Sensitiv.
  • Pri ošetrení akútnych otvorených rán pomocou ActiMais Forte roztoku a ActiMaris Gélu, kde je viac soli, používateľ môže pociťovať mierne štípanie po aplikácii. Avšak to prejde veľmi rýchlo a je určite výrazne menšie ako pri klasickej chemickej dezinfekcii. V týchto prípadoch môže byť použitý ActiMaris Sensitiv, roztok s nižším obsahom soli. Ten je vhodný na bezbolestné ošetrenie a hojenie. Pri aplikácii na pleť (napr. pri liečbe akné) sa pocit pálenia pri použití ActiMaris Forte roztoku ani ActiMaris Gélu nevyskytuje , pretože to nie je otvorená rana.
Má ActiMaris nejaké kontraindikácie?

Jedinou kontraindikáciou je prípadná alergia na morskú soľ. Touto alergiou našťastie drtivá väčšina populácie netrpí. Žiadne iné kontraindikácie ActiMaris nemá.

Ako ActiMaris vlastne funguje?

ActiMaris funguje na základe kombinácie vlastností aktívneho singletového kyslíka, morskej soli a ionizovanej zásaditej vody.

Aktívny, tzv. singletový kyslík je jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych činidiel vôbec. Šetrne čistí a dekontaminuje tkanivá, tzn. zbavuje ich mikróbov. Ničí vírusy, baktérie, plesne a kvasinky. Výrazne a rýchlo znižuje zápal. Má veľké množstvo energie, ktorá je spolu s kyslíkom nevyhnutná pre rýchle hojenie.

Morská soľ obsahuje až 80 minerálnych látok (najviac horčíka), ktoré sú dôležité pre podporu procesu hojenia. Vďaka prítomnosti morskej soli ActiMaris ako hyperosmotický prípravok tiež znižuje opuch a tým aj bolesť.

Ionizovaná zásaditá voda vďaka menším zhlukom molekúl, ako obyčajná voda, preniká hlbšie do tkaniva. Prenáša tak do rán viac kyslíka a minerálnych látok. Ionizovaná zásaditá voda má navyše výrazné antioxidačné účinky.

Pre viac informácií kliknite tu.

 

Je ActiMaris dostupný aj v lekárňach?

Áno, ActiMaris môžete kúpiť vo všetkých lekárňach v ČR aj v SR. V prípade, že Vaša lekáreň nemá v súčasnosti požadovaný ActiMaris skladom, je schopná Vám ho objednať väčšinou do druhého dňa.

Môžem ActiMaris použiť tiež u svojho psa?
Áno, ActiMaris je tiež vhodný na ošetrenie domácich mazlíčkov. Chovatelia ho môžu s výhodou použiť na rýchle hojenie poranení, alebo vyčistenie rán a rôznych defektov na koži a sliznici u psov, mačiek a iných zvierat. Ak si zviera ranu ošetrenú prípravkom ActiMaris olízne, nič sa nedeje, je to prírodný produkt bez chémie. Je dobré mať ho doma v lekárničke napr. aj na tieto účely.

 

Ako správne používať kombináciu ActiMaris roztoku a ActiMaris Gélu?

Správne použitie závisí od účelu liečby:

Pri použití na AKNÉ je dôležité najprv vyčistenie pleti roztokom Forte alebo Sensitiv – podľa závažnosti akné a následné nanesenie gélu. Na oblasť s vriedkami naneste vrstvu gélu 2-3 mm. Gél postupne vysychá, avšak jeho účinok trvá ešte 4-5 hodín. Pre rýchlejší efekt aplikujte ActiMaris čím častejšie, tým lepšie. Minimálne 2x, ideálne 3x denne.

Pri použití na AFTY naneste ActiMaris Gél priamo na aftu vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Opäť 3x denne, najlepšie po jedle. Gél sa bude postupne vstrebávať, cca 10 min. Podľa potreby opakujte aplikáciu až do zmiernenia alebo vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť viditeľná už po niekoľkých prvých aplikáciách. Pri výskyte viacerých áft naraz, odporúčame výplach ústnej dutiny roztokom ActiMaris Sensitiv roztok nebo ActiMaris Forte roztok.

Pri použití na OPARY naneste ActiMaris Gél priamo na opar (vrstvu 2-3 mm) a nechajte pôsobiť. Aplikáciu opakujte 2-3x denne. Gél bude postupne vysychať, cca 20 min. Na pere/pleti môže potom zostať malé množstvo morskej soli. Táto soľ nie je chybou, práve naopak. Soľ môžete následne ľahko zotrieť navlhčeným odličovacím tampónom. Aplikáciu opakujte podľa potreby až do zmiernenia, vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť viditeľná už po niekoľkých prvých aplikáciách. Ako čistiaci prípravok pred aplikáciou ActiMaris Gélu odporúčame ActiMaris Sensitiv roztok.

Pri použití na akútne či chronické rany, prípadne zápaly v krku, nosovej dutiny či oblasti genitálií, si prosím pozrite bližší popis spôsobu použitia, ktorý nájdete pri jednotlivých indikáciách, uvedených v časti  “Určené na”.

Môžem pri liečbe akné používať tiež svoj denný krém?

Krémy samozrejme používať môžete, kombinácia s ActiMaris prípravkami je možná. Zo skúsenosti však odporúčame nasledujúci postup:

Najskôr pleť vyčistite ActiMaris roztokom, potom naneste ActiMaris gél a po zaschnutí gélu (cca o 10-15 min.) pokračujte v starostlivosti o pleť podľa Vašich zvyklostí.

Ako dlho mi gél vydrží pri použití na akné?

To je veľmi individuálne. Samozrejme záleží na množstve vriedkov, hrúbke aplikovanej vrstvy a frekvencii aplikácie. Ak máte ľahkú formu akné a budete gél používať len na oblasť s “vriedkami” s frekvenciou 2x denne, tak vám vydrží aj na 2-3 mesiace.

Trpím opakovanými kvasinkovými infekciami pošvy, môžem použiť ActiMaris i na tento problém?

Áno, môžete. Veľkou výhodou produktov ActiMaris je práve to, že sú určené na použitie aj na sliznice, tzn. do úst, nosa alebo na genitálie. Aktívny kyslík ničí vďaka svojej energii baktérie, vírusy, plesne aj kvasinky. Ak sa u vás kvasinkové infekcie opakujú, odporúčame výplach roztokom ActiMaris Forte, ktorý je silnejší, účinnejší a rýchlejšie vás zbaví nepríjemných ťažkostí. Aplikujte ho minimálne 2x, optimálne 3x denne. Na vyplachovanie môžete použiť irigátor, obyčajnú injekčnú striekačku alebo aplikátor, ktorý býva súčasťou balenia detských sirupov (Nurofen, Ibalgín). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach nebýva sprevádzaný žiadnymi negatívnymi pocitmi ako je štípanie, pálenie, apod.

Je ActiMaris dostupný aj na Slovensku?
Áno, ActiMaris je registrovaný a dostupný aj na Slovensku. Môžete ho kúpiť vo všetkých lekárňach na Slovensku, kam ho distribuuje spoločnosť Phoenix a Unipharma.  Prípadne si ho môžete objednať prostredníctvom internetovej stránky www.actimaris.sk.  Zásielky posielame aj na Slovensko.

 

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.