ZÁPALY ĎASIEN a DUTINY ÚSTNEJ

 

Unikátne 100% prírodné švajčiarske produkty ActiMaris veľmi rýchlo zastavujú zápaly a krvácanie ďasien, afty, parodentózu a zápaly ústnej dutiny.

Odporúčame osvedčenú a vysoko účinnú kombináciu:
ActiMaris Gél na hojenie  + ActiMaris Sensitiv roztok na hojenie

 

ActiMaris Gél na hojenie 20g

ActiMaris Sensitiv roztok

ActiMaris Gél + Sensitiv

Na zápaly ďasien a ústnej dutiny je k dispozícii UNIKÁTNA NOVINKA – vysoko účinné a 100% prírodné švajčiarske produkty ActiMaris.

ActiMaris produkty rýchlo a účinne ničia škodlivé mikroorganizmy (vírusy, baktérie a plesne), znižujú zápal a výrazne urýchľujú hojenie.
Vďaka prírodnému zloženiu je vhodný práve k použitiu do dutiny ústnej. Je vhodný nie len pre dospelých, ale aj pre deti a dojčatá.

ActiMaris sa v praxi výborne osvedčil na rýchle hojenie širokého spektra ťažkostí v dutine ústnej:

 • Afty
 • Zápaly a krvácania ďasien
 • Zápaly ústnej dutiny
 • Zápaly zubného lôžka – napr. po extrakcii zubu
 • Udržovacia liečba chronickej parodontitídy      
 • Plesne a povlaky jazyka, soor (múčnivka)                           
 • Pooperačná liečba v dutine ústnej
 • Liečba otlakov spôsobených snímacou protézou

ActiMaris obsahujeaktívny vysoko energetický (singletový) kyslík, morskú soľ s 80 minerálnymi látkami a ionizovanú zásaditú vodu.

 • Aktívny singletový kyslík rýchlo ničí škodlivé mikróby v ústach, okysličuje sliznicu a dodáva jej energiu k hojeniu. Výrazne znižuje zápal.
 • Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, ktoré sú dôležité pre proces hojenia. Vďaka osmóze pomáha znižovať opuch a bolesť.
 • Ionizovaná zásaditá voda preniká hlbšie do tkanív, než obyčajná voda. Prenáša viac kyslíku a minerálnych látok. Má výrazné antioxidačné účinky.

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite sa na inštruktážne video (TV Prima, 5 min).


Čo vybrať a ako používať ActiMaris?

 

1. Pri menších zápaloch použite ActiMaris Gel na hojenie.
Gél naneste priamo na postihnuté miesta (afty, zapálené ďasná, rany, atď.) vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Gél sa postupne vstrebáva. Za 10-15 minút nezostane v ústach takmer žiadny gél. Účinok kyslíku a morskej soli však pretrváva 4-5 hodín. Aplikáciu preto vykonávame aspoň 3x denne, najlepšie po jedle. Frekvencia a počet aplikácií však nie je nijak obmedzená.

Pre zosilenie účinku odporúčame nejesť alebo ústa nevyplachovať vodou ešte aspoň 15 minút po aplikácii gélu. Už po niekoľkých aplikáciách by malo byť zjavné zmiernenie zápalu a celkový odstup ťažkostí. 

2. Pri rozsiahlejších zápaloch alebo pri väčšom množstve áft v ústach odporúčame najskôr ústa vypláchnuť a vydezinfikovať roztokom ActiMaris Sensitiv alebo pri veľmi ťažkých infekciách roztokom ActiMaris Forte. Potom na postihnuté miesta opäť nanesieme ActiMaris Gél.

KOUPIT ACTIMARIS
gel_actimaris

Ako používať ActiMaris Sensitiv roztok

Roztokom ActiMaris Sensitiv môžeme vypláchnuť celú ústnu dutinu, prípadne vykloktať. Aplikujeme zhruba 1-2 polievkové lyžice a necháme v ústach 30 sekúnd až 1 minútu pôsobiť. Výplachy roztokom vykonávame aspoň 3x denne, najlepšie po jedle. Frekvencia aplikácie však nie je nijako obmedzená. Pre silnejší účinok kyslíka a morskej soli odporúčame nejesť, nepiť alebo nevyplachovať ústa vodou ešte aspoň 15 minút po aplikácii roztoku.

Zmiernenie zápalu a ústup ťažkostí by mal byť zjavný veľmi rýchlo, už po niekoľkých aplikáciách. Pre zosilenie účinku je vhodné priamo na postihnuté miesta naniesť ActiMaris Gél na hojenie rán.

Poznámka.: ActiMaris nie je určený na vnútorné užívanie. Pri náhodnom prehltnutí sa však nemusíte obávať žiadnych ťažkostí – ActiMaris je čisto prírodný produkt. Je potrebné rátať so slanou chuťou roztoku a ľahko “bazénovým závanom” produktu. 

Zdravotnické pomôcky, trieda IIb, CE 0408


 

Uložit

Uložit

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.