5 najčastejších chýb pri liečbe rán, nerobíte ich tiež? 

 

Internetové rady, masť od susedky alebo peroxid ako prípravok na hojenie rán? V tomto článku si povieme, ako ľudia väčšinou nevedome chybujú pri liečbe rán a akým spôsobom by mali správne postupovať, aby došlo k efektívnemu a rýchlemu zahojeniu ich rany, či už akútnej alebo chronickej.

Ak potrebujete zahojiť ranu, vyvarujte sa týmto častým chybám:

 

1) Facebook a Google ako lekár

Na sociálnych sieťach a celkovo internete koluje v dnešnej dobe nespočetné množstvo informácií, ktoré nabádajú k samoliečbe. Pacient si tak vyhľadá liečebný postup z pohodlia domova a začne sa samoliečbou odporúčanou Googlom. Informácie získané na internete však nemusia byť vždy správne pochopené alebo môžu byť vytrhnuté z kontextu, teda ich aplikácia môže často viesť k spomaleniu až zastaveniu hojenia rany. Pred začiatkom nájdenej samoliečby sa vždy najprv uistite, že ste správne porozumeli zvolenému postupu.

Článek Pásový opar

2) Domáce masti z bylín

Pokiaľ Vám kamarátka alebo susedka ponúka na zahojenie rany svoje domáce bylinné masti, ktoré jej rýchlo pomohli, uvedomte si, že nemusí ísť o univerzálne prípravky. Všetky masti nie sú vhodné na všetky typy rán alebo všetky fázy hojenia rán, najmä čo sa týka tých „podomácky“ vyrobených. Pred použitím akéhokoľvek prípravku sa uistite, že je presne určený na typ Vašej rany a je možné ho aplikovať bez vážneho rizika. Tieto informácie by ste vždy mali vyhľadať v príbalovom letáku u produktu.

3) Alkohol a peroxid na hojenie rán

Pri liečbe akútnych rán väčšinou ihneď siahnete po peroxide vodíka alebo alkohole? Túto chybu opakuje väčšina ľudí v domnení, že tak ranu zahojí. Aké prípravky teda zvoliť na vyčistenie rany? Odporúčame 100% prírodné produkty ActiMaris®, ktoré pomôžu z rany odstrániť nečistoty, baktérie, vírusy, kvasinky, plesne aj spóry a naštartujú proces hojenia.

4) Zanedbanie starostlivosti o okolie rany

Je nutné mať na pamäti, že aj okolie rany má vplyv na zahojenie rany. Aby mohlo dôjsť k rýchlemu uzavretiu rany, mala by pokožka v okolí rany zostať hydratovaná. Pri hojení akéhokoľvek poraneného miesta tak pamätajte na potrebnú starostlivosť nielen rany ako také, ale aj jej okolia. Odporúčame vyskúšať ochranný a hojivý krém RIGENOMA s patentovanou zložkou OZOILE®, ktorá výrazne podporuje hojenie, pôsobí proti zápalu, prináša kyslík do tkanív a pomáha tak uľavovať od bolesti či svrbenia. Počas starostlivosti o ranu či zápal tiež nezabúdajte na patričnú dezinfekciu rúk, aby ste postihnuté miesto nezaniesli ďalšími nečistotami.

5) Nedostatočne komplexný prístup

V niektorých prípadoch nestačí iba hojiť postihnuté miesto. Je potrebné sa zamerať aj na ďalšie príčiny, ktoré môžu mať vplyv na vznik rany a zabrániť tak jej možnému „znovuotvoreniu“. Jedným z príkladov môže byť malnutrícia, najmä u starších osôb. Ďalším príkladom sú ľudia s diabetom, ktorí by mali popri liečbe rán tiež pravidelne kontrolovať stav hladiny cukru vo svojej krvi, dodržiavať každodenné hygienické návyky, a tiež by mali napr. podporiť prevenciu vzniku rán na chodidlách nosením vhodnej diabetickej obuvi.

Ako správne postupovať pri hojení rán?

V prípade zvolenia 100% prírodných prípravkov ActiMaris® na hojenie akútnej či chronickej rany odporúčame navštíviť stránku ‘Určené na’ na našom webe, kde nájdete široké spektrum rán a zápalov na koži a sliznici, na ktoré môžete prípravky ActiMaris® použiť. V jednotlivých kategóriách sa následne dozviete, ktoré produkty ActiMaris® aplikovať na daný problém a tiež akým spôsobom.

Zdravotnické přípravky ActiMaris na rychlé hojení ran a zánětů.

Prípravky ActiMaris® sú vhodné pre celú rodinu. Možno použiť aj u novorodencov a dojčiat.

ActiMaris® je zdravotnícka pomôcka. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Manžel mal otvorené rany na predkolenia po úraze. Vyzeralo to ako diabetická noha. Lekári to liečia 5 mesiacov ale rána stále rovnaká. Na internete som našla actimaris tak som mu objednala actimaris forte aj gél. Začala som mu rany oplachovat a prikladať aj obklady s týmto roztokom. Po mesiaci ta menšia rána o rozmerov 5×3 sa už za hojila a ta väčšia 12x9cm sa tiež pekne hojí. Lekár bol prekvapený tou rýchlosťou hojenia. Hneď si tiež objednal roztok ktorý bude používať. Taktiež dobre sa tým liečia aj lezie ktoré ma na nohách. Vrelo odporúčam a som šokovaná rýchlosťou hojenia. Ďakujem za úžasnú vec.

Eva Handzová - Prešov

Som veľmi spokojná. Mamina je ležiaci pacient a keďže sme sa nevyhli pobytu v nemocnici, domov sa mi vrátila s dekubitmi . Čítala som o prípravkoch ActiMaris na internete a objednala som si hneď čistiaci roztok a gél. Jeden dekubit sa zapojil do 10 dní úplne, druhý máme zahojený tak na 50%. Odporúčam každému, kto má takéhoto pacienta. Škoda, že tento príspevok nepoznajú v nemocniciach, aspoň v Čadci nie. Každý deň som chodila máme dekubity ošetrovať aj do nemocnice, vďaka lekárom, ktorí mi to dovolili. Výrobok je naozaj super!!!!

Anna Pazderová - Čadca

Dlho som riešila problémy s pleťou, hlboké a bolestivé zápaly niečo ako akné v dospelosti. Nahodne som na internete natrafila na ActiMaris, no vyskušam ale bola som skepticka…ani som už neverila, že sa to môže zlepšiť. /akné som mala cez 10rokov a to mám pomaly 40r. Na moje obrovské prekvapenie neuveriteľne rýchlo zo dňa na deň sa mi začala zlepšovat, hojit celá tvár. A ešte druhý pripad sestra vozíčkarka z tepla sa jej pod prsiami vytvorila zaparenina, teda že vyskúšame…z večera do rána kombinacia forte a gél.. mizne, pekne sa rana hojí…Obrovská VĎAKA nikdy som si nepomyslela že budem písať nejakú recenziu ale musím sa podetiť…nech ľudia vedia…

Denisa Lopuseková - Spišské Bystré

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

 

Pripojte sa k nám na sociálnych sieťach a nezmeškajte tak už ani jednu novinku!

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024 Získajte veľkonočný darček 🐰 Stačí nakúpiť nad 63 € a darček je Váš! Ako darček dostanete IDROZOIL® umývací a ošetrujúci...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.