Vyberte stranu

Opary

od feb 18, 2021

Opary

 

Opar pery je infekčné ochorenie spôsobené vírusom Herpes simplex typu I. Prvotné stretnutie s vírusom môže prebehnúť bez príznakov. Vírus v tele zostáva doživotne. K prejavom ochorenia môže potom dôjsť kedykoľvek v priebehu života alebo vôbec. Infekcia sa najčastejšie prejavuje ako opar na pere vo forme nepríjemne bolestivých pľuzgierikov naplnených tekutinou. Frekvencia opakovania výsevu pľuzgierikov je značne individuálna. Môže k nim dochádzať každý mesiac, raz a rok alebo i s odstupom niekoľkých rokov.

Opary

 

Příčiny reaktivace infekce a výsevu puchýřků se u každého jedince a v tom kterém období jeho života mohou lišit.

Mezi nejčastější příčiny patří:

  • zníženie imunity a odolnosti organizmu (horúčka, nachladenie)
  • stresové vypätie,
  • fyzická záťaž
  • emocionálne vzrušenie
  • obdobie menštruácie 

Postup ošetrenia pomocou prípravkov ActiMaris:

ActiMaris Gél naneste priamo na opar vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Gél aplikujte najlepšie ihneď a čo najčastejšie, akonáhle sa opar začne rozvíjať, a to kľudne aj 3x počas prvých 30 minút. Takto bude efekt aktívneho kyslíku najrýchlejší a najúčinnejší. Gél bude zasychať zhruba do 15 minút. Aplikáciu ďalej opakujte 3x denne i častejšie, až do vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť viditeľná už po niekoľkých prvých aplikáciách.

V prípade, že opar už je vyschnutý či strupovitý, odporúčame ku zvláčnenie a zahojenie prípravok ActiMaris Sensitiv roztok. K aplikácii roztoku využite najlepšie dôkladne navlhčený vatový tampón, ktorý prikladajte na postihnuté miesto ako obklad niekoľkokrát denne. 

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Ďalšie články

Zápaly a infekcie genitálií

Zápaly a infekcie genitálií

Gynekologické zápaly a infekcie Zápaly vonkajších pohlavných orgánov sú najčastejším gynekologickým ochorením detského veku v súvislosti so zanedbanou alebo nesprávnou hygienou. Z rovnakej príčiny sa však môžu vyskytovať v ktoromkoľvek veku, u starších žien i v...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.