Vyberte stranu

AKÚTNE A POOPERAČNÉ RANY

Na rýchle a šetrné hojenie akútnych – poúrazových a pooperačných rán ActiMaris Gél + ActiMaris Sensitiv roztok – pre rýchle hojenie

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gél 20g pre rýchle hojenie

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gel + Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gél 20g + Sensitiv roztok 300ml

 

 

 

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40 €

Pre rýchle hojenie akútnych rán je nevyhnutné zabránit infekcii v rane a dodať tkanivám ENERGIU a KYSLÍK!

ActiMaris zabraňuje množeniu mikróbov v rane a dodáva jej potrebnú energiu a kyslík! Výrazne tak urýchľuje hojenie.  A čo viac,  vďaka morskej soli prináša tkanivám veľké množstvo minerálnych látok, ktoré ďalej podporujú proces hojenia.

Vďaka ionizovanej vode dokáže prenikať do tkanív hlbšie než väčšina iných prípravkov. ActiMaris je 100% prírodný prípravok. Nespôsobuje kožné reakcie, nemá vedľajšie účinky. Je vhodný aj pre deti a dojčatá. Vhodný do každej domácej lekárničky. ActiMaris obsahuje vysoko účinné prírodné látky: aktívny singletový kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu.

ActiMaris šetrne podporuje prirodzené procesy hojenia rán a hojenie tkanív urýchľuje. Odporúčame na:

 

  • Pooperačné rany a na zmäkčenie čerstvých jaziev
  • Odreniny, rezné či tržné rany
  • Popáleniny 1. – 3. stupňa, omrzliny, zapareniny
  • Pľuzgiere
  • Bodnutie hmyzom

Aký prípravok ActiMaris zvoliť na akútne rany?

 

1. AK JE RANA ČISTÁ, bez prítomnosti hnisu a povlakov

odporúčame kombináciu ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gélu na hojenie rán. ActiMaris Sensitiv ranu bezbolestne a dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky pre rýchlejšie hojenie.

ActiMaris Gél je ideálnou voľbou pre pokojné hojenie pooperačných rán a jaziev, drobných poúrazových rán (rezné, tržné …), upokojenie kožných reakcií po bodnutí hmyzom.

 

 

2. AK JE RANA INFIKOVANÁ (hnisavá, s povlakom)

odporúčame kombináciu roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gélu na hojenie rán.
ActiMaris FORTE je silnejší, obsahuje 5x viac kyslíka a 3x viac morskej soli ako ActiMaris Sensitiv. Ranu rýchlo a veľmi dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej formou vlhkého hojenia podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane (baktérie, vírusy, plesne, spóry) a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky potrebné pre rýchlejšie hojenie.

 

Ako použiť ActiMaris Gél a roztoky?

 

  • Výber prípravkov vhodný pre váš typ rany závisí od jej umiestnenia, veľkosti a citlivosti v mieste rany. Pokiaľ to typ rany dovoľuje, odporúčame aplikovať vždy kombináciu ActiMaris roztoku vo forme oplachu, obkladu a ActiMaris Gélu, ktorý následne na ranu naneste v súvislej vrstve 1 – 2 mm. Pri výbere variantu roztoku sa riaďte stavom rany – pozri vyššie (Aký prípravok ActiMaris zvoliť na akútne rany?).

 

  • Na čerstvé jazvy možno použiť ActiMaris Sensitiv roztok vo forme obkladu, s následnou aplikáciou ActiMaris Gélu pre rýchle hojenie. Prípravky jazvu zmäkčia a jej začervenanie skôr odoznie.

 

  • Popáleniny sú veľmi citlivé a ich ošetrenie býva často bolestivé. V akútnej fáze rany odporúčame ActiMaris Sensitiv roztok vo forme obkladu po dobu 30 minút, aspoň 2x denne. Frekvencia aplikácií nie je obmedzená, častejšiu aplikáciu odporúčame najmä v prvých hodinách po popálení. V tejto fáze rany, vzhľadom k zvýšenej citlivosti, neodporúčame používať ActiMaris Forte roztok ani ActiMaris Gél. Ak je už vytvorené nové tkanivo a citlivosť rany nie je tak značná, je možné k roztoku pridať aj ActiMaris gél pre rýchle hojenie. Roztokom navlhčíte sterilné krytie (gázu), priložíte na ranu a necháte 15 – 20 minút pôsobiť. Po sňatí obkladu nechajte 5 minút zaschnúť a naneste ActiMaris Gél v súvislej vrstve 1 – 2 mm a zakryte sterilným krytím.

Poznámka: Aby krytie neprischlo k rane a jeho následné odstránenie nenarušilo naštartovaný proces hojenia, odporúčame po nanesení gélu priložiť na ranu najprv tzv. mastný tyl (možno zakúpiť bežne v lekárni) a až následne ranu prekryť sterilným krytím.

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite si inštruktážne video (TV Prima, 5 min).

 

  • Zdravotnícke pomôcky, trieda IIb, CE 1250

Poznáte niekoho, komu by mohol ActiMaris pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.