AKÚTNE A POOPERAČNÉ RANY

Na rýchle a šetrné hojenie akútnych – poúrazových a pooperačných rán ActiMaris Gél + ActiMaris Sensitiv roztok – pre rýchle hojenie

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gél 20g pre rýchle hojenie

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gel + Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gél 20g + Sensitiv roztok 300ml

 

 

 

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 45 €

Pre rýchle hojenie akútnych rán je nevyhnutné zabránit infekcii v rane a dodať tkanivám ENERGIU a KYSLÍK!

ActiMaris zabraňuje množeniu mikróbov v rane a dodáva jej potrebnú energiu a kyslík! Výrazne tak urýchľuje hojenie.  A čo viac,  vďaka morskej soli prináša tkanivám veľké množstvo minerálnych látok, ktoré ďalej podporujú proces hojenia.

Vďaka ionizovanej vode dokáže prenikať do tkanív hlbšie než väčšina iných prípravkov. ActiMaris je 100% prírodný prípravok. Nespôsobuje kožné reakcie, nemá vedľajšie účinky. Je vhodný aj pre deti a dojčatá. Vhodný do každej domácej lekárničky. ActiMaris obsahuje vysoko účinné prírodné látky: aktívny singletový kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu.

ActiMaris šetrne podporuje prirodzené procesy hojenia rán a hojenie tkanív urýchľuje. Odporúčame na:

 

  • Pooperačné rany a na zmäkčenie čerstvých jaziev
  • Odreniny, rezné či tržné rany
  • Popáleniny 1. – 3. stupňa, omrzliny, zapareniny
  • Pľuzgiere
  • Bodnutie hmyzom

Recenzie našich zákazníkov

Akútne rany

Tento výrobok hodnotím veľmi pozitívne, kedže sa mi stala taká nehoda, že som si skoro odrezal prst s cirkularkou. Tento výrobok mi zachránil prst s tým že napomáhal rýchlemu hojeniu, cca za týžden som to mal zahojené. Len odporučiť viem.

Kristián Kováč, Zemné

Akútne rany

Zápal po operačnom zákroku vyliečený do dvoch dní, použil som mastičky. Som veľmi spokojný, odporúčam. 

Jozef Volent, Zvolen

Pooperačné rany

Velmi rychle a ciste hojenie ran. Povrchovych aj v ustach. Odporucam. 

Jozef Dubaj, Bratislava

Prečítajte si ďalšie recenzie zákazníkov - tu

Petra Chocholáčková, Piešťany | 11.06.2023 

Veľký pomocník, super…..pomáha,hojí,ukľudňuje. Určite odporúčam 

Jarka, RV | 02.06.2023

ActiMaris gél som použila na ranu po laparoskopickej operácii kolena. Za 4 dni nebolo vidieť, že som tam niečo mala. 
Skúsila som ho natrieť aj na herpes, po dvoch dňoch ho úplne vysušilo

 

Silvia Martinkovičová, Nitra | 25.06.2023 

Produkty Actimarisvyhradené. Popáleniny po oziaroch sa hoja rýchlo a roztok prijemne chladí. 

 

Mária Dragulová, Rybany | 05.10.2022 

ActiMaris roztok + gel používam na hojenie rany po amputácii palca na nohe u mojej mamy diabetičky, krásne sa za mesiac a pol vyhojila a to lekári tvrdili že to bude trvať aj rok. Vynikajúci výrobok ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke.

 

Roman L. | 28.09.2022 

Ja som použil balenie 2xgel + roztok Forte, otvorené rany po amputácii ktoré sa mi dlho nehojili (niekoľko mesiacov), po aplikácii najprv roztok na sterilný štvorec 10min a potom gél a rany sa mi krásne zahojili (cca 1,5mesiaca). Som veľmi spokojný, škoda len že som o tom nevedel skôr a dosť sa čudujem že o tom lekári nič nevedia.

 

Hana N. | 21.08.2021 

Tento produkt som si zakúpilaniekoľkokrát a som s ním veľmi spokojná. Prvýkrát som si produkt zakúpila pretože som hľadala niečo čo mi pomôže zahojiť ďasná po veľkom zákroku a bola som veľmi milo prekvapená účinkom. Ďalej ho používam na dezinfekciu pri drobných zraneniach a vždy sa všetko lepšie hojí. Za mňa úplná spokojnosť. 

Ďalšie recenize TU

Aký prípravok ActiMaris zvoliť na akútne rany?

 

1. AK JE RANA ČISTÁ, bez prítomnosti hnisu a povlakov

odporúčame kombináciu ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gélu na hojenie rán. ActiMaris Sensitiv ranu bezbolestne a dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky pre rýchlejšie hojenie.

ActiMaris Gél je ideálnou voľbou pre pokojné hojenie pooperačných rán a jaziev, drobných poúrazových rán (rezné, tržné …), upokojenie kožných reakcií po bodnutí hmyzom.

 

 

ActiMaris Gél + Sensitiv roztok 300ml

2. AK JE RANA INFIKOVANÁ (hnisavá, s povlakom)

odporúčame kombináciu roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gélu na hojenie rán.
ActiMaris FORTE je silnejší, obsahuje 5x viac kyslíka a 3x viac morskej soli ako ActiMaris Sensitiv. Ranu rýchlo a veľmi dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej formou vlhkého hojenia podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane (baktérie, vírusy, plesne, spóry) a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky potrebné pre rýchlejšie hojenie.

 

ActiMaris Gél + Forte roztok

Ako použiť ActiMaris Gél a roztoky?

 

  • Výber prípravkov vhodný pre váš typ rany závisí od jej umiestnenia, veľkosti a citlivosti v mieste rany. Pokiaľ to typ rany dovoľuje, odporúčame aplikovať vždy kombináciu ActiMaris roztoku vo forme oplachu, obkladu a ActiMaris Gélu, ktorý následne na ranu naneste v súvislej vrstve 1 – 2 mm. Pri výbere variantu roztoku sa riaďte stavom rany – pozri vyššie (Aký prípravok ActiMaris zvoliť na akútne rany?).

 

  • Na čerstvé jazvy možno použiť ActiMaris Sensitiv roztok vo forme obkladu, s následnou aplikáciou ActiMaris Gélu pre rýchle hojenie. Prípravky jazvu zmäkčia a jej začervenanie skôr odoznie.

 

  • Popáleniny sú veľmi citlivé a ich ošetrenie býva často bolestivé. V akútnej fáze rany odporúčame ActiMaris Sensitiv roztok vo forme obkladu po dobu 30 minút, aspoň 2x denne. Frekvencia aplikácií nie je obmedzená, častejšiu aplikáciu odporúčame najmä v prvých hodinách po popálení. V tejto fáze rany, vzhľadom k zvýšenej citlivosti, neodporúčame používať ActiMaris Forte roztok ani ActiMaris Gél. Ak je už vytvorené nové tkanivo a citlivosť rany nie je tak značná, je možné k roztoku pridať aj ActiMaris gél pre rýchle hojenie. Roztokom navlhčíte sterilné krytie (gázu), priložíte na ranu a necháte 15 – 20 minút pôsobiť. Po sňatí obkladu nechajte 5 minút zaschnúť a naneste ActiMaris Gél v súvislej vrstve 1 – 2 mm a zakryte sterilným krytím.

Poznámka: Aby krytie neprischlo k rane a jeho následné odstránenie nenarušilo naštartovaný proces hojenia, odporúčame po nanesení gélu priložiť na ranu najprv tzv. mastný tyl (možno zakúpiť bežne v lekárni) a až následne ranu prekryť sterilným krytím.

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite si inštruktážne video (TV Prima, 5 min).

 

  • Zdravotnícke pomôcky, trieda IIb, CE 1250

Poznáte niekoho, komu by mohol ActiMaris pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.