Najčastejšie otázky a odpovede

Použitie ActiMaris

Váš titul jde sem
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Ako správne používať kombináciu ActiMaris roztoku a ActiMaris Gélu?

Pri použití na akútne či chronické rany, prípadne zápaly hrdla, nosovej dutiny alebo oblasti genitálií si prosím pozrite bližší opis spôsobu použitia, ktorý nájdete pri jednotlivých indikáciách uvedených v sekcii “Určené na“.

Sú s používaním ActiMaris spojené nejaké riziká, vedľajšie účinky alebo nevýhody?
Používanie ActiMaris nevyžaduje žiadne zvláštne opatrenia. ActiMaris je možné používať bez obmedzenia veku, bez rizika interakcií alebo vzniku nežiadúcich účinkov a bez rozvoja alergických reakcií.

Žiadne vedľajšie účinky nie sú dosiaľ známe ani popísané v literatúre. ActiMaris je čisto prírodný produkt, bez konzervantov, stabilizátorov či alergizujúcich zložiek.

Čo môže byť okrajovo a subjektívne vnímané ako nevýhody:

* ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt bez prísad. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiadúcej reakcií, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základná účinná zložka ActiMaris). V tento moment môžete ľahko ucítiť závan po “bazénovej vode”. Ten však trvá len krátko. Neprítomnosť akýchkoľvek prísad vrátane parfumácie, ktorá by ľahko tento krátkodobý odér dokázala eliminovať, je naopak benefitom ActiMaris! Vďaka tomu môže byť používaný aj veľmi citlivými jedincami bez rizika rozvinutia akejkoľvek alergickej reakcie. Je úplne bezpečný pre novorodencov od prvého dňa po narodení, tehotné i dojčiace ženy.

* Ak sa na koži aplikuje hrubšia vrstva ActiMaris Gélu, môžu na nej po vyschnutí gélu zostať veľmi malé kryštáliky soli, takže užívateľ môže cítiť ľahko stiahnutú kožu. Je to prirodzený jav podobný tomu, keď Vám po kúpaní v mori a následnom uschnutí na slniečku zostanú na koži stopy po soli. Soľ sa dá samozrejme veľmi ľahko odstrániť a pocit stiahnutosti napraviť pleťovou vodou, hydratačným krémom alebo roztokom ActiMaris Sensitiv.

* Pri ošetrení akútnych otvorených rán s použitím ActiMais Forte a Gélu, kde je viac soli, môže užívateľ po aplikácii cítiť ľahké štípanie. To však veľmi rýchlo prejde a je každopádne výrazne menšie ako u klasickej chemickej dezinfekcie. V týchto prípadoch možno využiť ActiMaris Sensitive, teda roztok s nižším obsahom soli, vhodný práve k bezbolestnému ošetreniu a naštartovaniu hojenia.

Je ActiMaris vhodný aj na vredy predkolenia a dekubity?

Áno! Na hojenie vredov predkolenia, dekubitov a iných chronických rán používa ActiMaris takmer polovica našich stálych zákazníkov.

Ako používať ActiMaris na vredy predkolenia? Dozviete sa TU.

Ako pomocou ActiMaris hojiť dekubity? Dozviete sa TU.

Je možné použiť ActiMaris počas tehotenstva a dojčenia?

Prípravky ActiMaris sú 100% prírodné, bez konzervantov a stabilizátorov. Klinické štúdie neboli vykonávané u tehotných a dojčiacich žien. Avšak vzhľadom ku zloženiu prípravkov nie sú známe kontraindikácie k ich použitiu počas tehotenstva a dojčenia.

Pred použitím prípravku ActiMaris®  sa poraďte s lekárom.

Možno ActiMaris použiť u detí a dojčiat?

Áno, ActiMaris je 100% prírodný produkt, bez konzervantov a stabilizátorov, ktorý je možné na koži aj sliznice dutiny ústnej, nosovej a oblasti genitálií používať bez obmedzenia veku, teda aj u detí už odo dňa narodenia.

Lekári využívajú ActiMaris u novorodencov a dojčiat, napr. na afty, kandidózu v ústach (kandidóza) a pod., alebo na zápalové alebo reaktívne kožné ťažkosti.

Pred použitím prípravku ActiMaris®  sa poraďte s lekárom.

Možno ActiMaris použiť na hemoroidy?

Áno! ActiMaris Gél je určený na ošetrenie a urýchlenie hojenia rán a zápalov na koži i sliznici.

Ako ActiMaris Gél aplikovať?

  1. Dôkladne umyte postihnuté miesto vodou alebo šetrným umývacím prípravkom (odporúčame prípravok IDROZOIL – roztok na umývanie a čistenie). Opláchnite vodou a osušte.
  2. Na ranu naneste vrstvu ActiMaris Gélu, silnú cca 1-2 mm.
  3. Postup opakujte 2x denne alebo podľa potreby častejšie, až do zahojenia.
Možno ActiMaris použiť aj na nekrózy?

Áno, ActiMaris je veľmi účinný v rámci autolytického debridementu. Prípravky ActiMaris sú hyperosmotické (1,2 a 3% soli), ich koncentrácia soli je teda vyššia než fyziologická koncentrácia (0,9%). Pri aplikácii ActiMaris tak vzniká priaznivý hyperosmotický efekt, ktorý znižuje opuch tkaniva, zlepšuje mikrocirkuláciu a spolu s antimikrobiálnym účinkom singletového kyslíka zbavuje ranu biofilmu, sekrétu, povlakov i nekróz. Eliminuje infekciu a odstraňuje jej prípadné zdroje. Eliminuje zápach a podporuje proces granulácie a epitelizácie. Účinnosť ActiMaris spĺňa v rane všetky primárne ciele autolytického debridementu.

Na aké ťažkosti sa ActiMaris osvedčil najviac?

ActiMaris sa najviac osvedčil na účinné a šetrné hojenie chronických rán, ktoré patria medzi závažné problémy. Ich liečba však všeobecne vyžaduje viac času a trpezlivosť pacienta. Výhodou ActiMaris je, že je účinný vo všetkých fázach procesu hojenia. Vďaka výnimočnej kombinácii prírodných zložiek prípravku a ich vzájomnej synergii pomáha ranu vyčistiť od povlakov, sekrétu, hnisu či podporiť odlúčenie nekróz, eliminovať mikróby, znížiť zápal a opuch v rane a okamžite naštartovať proces hojenia.

Osvedčil sa veľmi dobre pri hojení akné, áft, oparov, infekčných kútikov a plesňových infekcií. Je ideálnou voľbou na šetrné ošetrenie a rýchle naštartovanie hojenia akútnych rán ako sú odreniny, popáleniny, zapareniny, pľuzgiere apod. V rámci spätnej väzby sme nezaznamenali žiadnu vyložene negatívnu skúsenosť. Naopak, množia sa pozitívne ohlasy na fungovanie ActiMaris produktov na celý rad rôznych ťažkostí ako na koži, tak i na slizniciach, tj. aj v ústach, na nosovej sliznici alebo v oblasti genitálií.

Pozrite si, na čo ActiMaris používajú naši zákazníci TU.

Môžem pri liečbe na akné používať tiež svoj denný krém?

Krémy samozrejme používať môžete, kombinácia s ActiMaris prípravkami je možná. Zo skúsenosti však odporúčame nasledujúci postup: najskôr pleť vyčistite ActiMaris roztokom, potom naneste ActiMaris Gél a po zaschnutí gélu pokračujte v starostlivosti o pleť podľa Vašich zvyklostí.

Ako dlho mi gél vydrží pre použitie na akné?

To je veľmi individuálne. Samozrejme záleží na množstve vriedkov, hrúbke aplikovanej vrstvy a frekvencii aplikácie. Pokiaľ máte ľahkú formu akné a budete ActiMaris Gél používať len na oblasť s “vriedkami” s frekvenciou 2x denne, tak Vám vydrží aj na 2-3 mesiace.

Trpím opakovanými kvasinkovými infekciami pošvy, môžem použiť ActiMaris aj na tento problém?

Áno, môžete. Veľkou výhodou produktov ActiMaris je práve to, že sú určené na použitie aj na sliznice, tj. do úst, nosa alebo na genitálie. Aktívny kyslík ničí vďaka svojej energii baktérie, vírusy, plesne i kvasinky. Ak sa u Vás kvasinkové infekcie opakujú, odporúčame výplach roztokom ActiMaris Forte, ktorý je silnejší, účinnejší a rýchlejšie vás zbaví nepríjemných ťažkostí. Aplikujte ho minimálne 2x, optimálne 3x denne. Pre výplach môžete použiť irigátor, obyčajnú injekčnú striekačku alebo aplikátor, ktorý býva súčasťou balenia napr. detských sirupov (Nurofen, Ibalgin). Na jednu dávku stačí asi 5-10 ml roztoku. Výplach nebýva sprevádzaný žiadnymi negatívnymi pocitmi ako je štípanie, pálenie apod.

Môžem ActiMaris použiť aj u svojho psa či iného domáceho zvieratka?

Áno. ActiMaris je tiež vhodný na ošetrenie domácich maznáčikov. Chovatelia ho môžu s výhodou použiť na vyčistenie a pre rýchle hojenie rán, zápalov a rôznych defektov na koži a sliznici u psov, mačiek a iných zvierat. Pokiaľ si zviera ranu ošetrenú prípravkom ActiMaris oblizne, nič sa nedeje, je to prírodný produkt. Je dobré mať ho doma v lekárničke napr. aj pre tieto účely.

O produktoch ActiMaris

Váš titul jde sem
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Ako ActiMaris vlastne funguje?

ActiMaris funguje na základe kombinácie vlastností aktívneho singletového kyslíka, morskej soli a ionizovanej zásaditej vody.

Viac informácií nájdete TU.

Aký je rozdiel medzi ActiMaris Sensitiv a Forte?

Rozdiel medzi ActiMaris Sensitiv a Forte je v koncentrácii účinných zložiek.

ActiMaris Sensitiv roztok je vhodný na zníženie zápalu, urýchlenie hojenia a elimináciu patogénov na citlivej a podráždenej koži alebo sliznici. Je vhodný aj na výplachy dutiny nosovej, ústnej a genitálií.

ActiMaris Forte roztok je vhodný na čistenie, elimináciu patogénov a urýchlenie hojenia zle sa hojacich, chronických, infekčných a zapáchajúcich rán. Je vhodný na vredy predkolenia a iné chronické rany a zápaly.

Ktoré obväzové materiály na rany môžem kombinovať s ActiMaris?

ActiMaris možno kombinovať s akýmkoľvek druhom obväzového materiálu, vrátane krytia obsahujúceho jód alebo striebro.

Obväzové materiály a krytie nájdete TU.

Má ActiMaris nejaké kontraindikácie?

Jedinou kontraindikáciou je prípadná alergia na morskú soľ. Touto alergiou našťastie drvivá väčšina populácie netrpí. Žiadne iné kontraindikácie ActiMaris nemá.

Možno ActiMaris kombinovať s ďalšími prípravkami obsahujúcimi účinné látky?

ActiMaris na zvýšenie svojho účinku v rámci hojenia rán a zápalov nepotrebuje podporu ďalších účinných látok iných prípravkov. ActiMaris je však kompatibilný so všetkými modernými prípravkami na hojenie rán, vrátane prípravkov obsahujúcich jód alebo striebro. ActiMaris je možné používať s akýmkoľvek krytím rán.

Obväzové materiály a krytie nájdete TU.

Obsahuje ActiMaris nejaké konzervačné látky?

Neobsahuje. Prípravky ActiMaris sú 100% prírodné, bez konzervantov a stabilizátorov. Viac informácií nájdete v príbalových letákoch, ktoré sú k stiahnutiu TU.

Je ActiMaris dostupný aj v lekárňach?

Áno, ActiMaris môžete kúpiť vo všetkých lekárňach v ČR aj v SR. V prípade, že by Vaša lekáreň nemala aktuálne Vami požadovaný prípravok ActiMaris skladom, je schopná Vám ho objednať väčšinou najneskôr do druhého dňa.

Ako mám ActiMaris skladovať a aká je doba expirácie?

ActiMaris vo forme gélu aj roztoku by mal byť uchovávaný pri izbovej teplote medzi +5 ° C až + 25 ° C. Nemá byť vystavovaný priamemu slnečnému žiareniu. Doba exspirácie je od otvorenia prípravku 3 mesiace.

Je ActiMaris dostupný aj na Slovensku?

Áno. Môžete ho kúpiť vo všetkých lekárňach na Slovensku. Ak v lekárni nebudú mať Vami požadovaný prípravok či požadované množstvo, môže lekáreň objednať prípravky ActiMaris u distribútorov PHOENIX a.s. alebo Unipharma a.s., prípadne si ho môžete objednať prostredníctvom internetových stránok www.actimaris.sk. Zásielky posielame tiež na Slovensko.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.