Vyberte stranu

ZÁPALY ĎASIEN a DUTINY ÚSTNEJ

Na zápal ďasien a dutiny ústnej je vhodná a účinná kombinácia:
ActiMaris Gél + ActiMaris Sensitiv roztok na rýchle hojenie

Novo pre rýchlu aplikáciu ako doplnok aj ActiMaris OROPHARYNX Sprej

ActiMaris® Gél na hojenie rán 20g

ActiMaris Gél 20g

ActiMaris® Sensitiv 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gél + Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Gél + Sensitiv

ActiMaris_OROPHARYNX_Spray_50mlN4

ActiMaris OROPHARYNX Sprej 50 ml

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 45 €

Na zápal ďasien a dutiny ústnej odporúčame vysoko účinné a 100% prírodné švajčiarske produkty ActiMaris.

 

ActiMaris výrazne urýchľuje hojenie – znižuje zápal, opuch, rýchlo a účinne ničí škodlivé mikróby (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne), eliminuje zápach. Vďaka prírodnému zloženiu je vhodný práve k použitiu do dutiny ústnej. Je určený nielen pre dospelých, ale i pre deti a dojčatá.

ActiMaris sa v praxi výborne osvedčil na rýchle hojenie širokého spektra ťažkostí v dutine ústnej:

 • Zápalov a krvácaní ďasien
 • Pri udržovacej liečbe chronickej parodotnitídy
 • Zápalov zubného lôžka – napr. po extrakcii zubu
 • Zápalov ústnej dutiny
 • Áft
 • Kvasinkových infekcií – soor (múčnivka), stavov po onkologickej liečbe ožiarováním
 • Povlaknutého jazyka
 • Stavov po chirurgických zákrokoch v ústnej dutine
 • Otlakov spôsobených snímacími protézami

ActiMaris obsahuje aktívny, vysoko energetický (singletový) kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu.

 • Aktívny singletový kyslík rýchlo ničí škodlivé mikróby v ústach, okysličuje sliznicu a dodáva jej energiu k hojeniu. Výrazne znižuje zápal.
 • Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, ktoré sú dôležité pre proces hojenia. Vďaka osmóze pomáha znižovať opuch a bolesť.
 • Ionizovaná zásaditá voda preniká hlbšie do tkanív než obyčajná voda. Prenáša viac kyslíka a minerálnych látok. Má výrazné antioxidačné účinky.

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite si inštruktážne video (TV Prima, 5 min).Uložit

Aký prípravok ActiMaris vybrať a ako ho používať?

 

1. Pri menších, lokalizovaných zápaloch použite ActiMaris Gél na hojenie.
Gél naneste priamo na postihnuté miesta (afty, zapálené ďasná, rany, atď.) vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Gél sa postupne vstrebáva. Za 10-15 minút nezostane v ústach takmer žiadny gél. Účinok kyslíka a morskej soli však pretrváva 4-5 hodín. Aplikáciu preto vykonávame aspoň 3x denne, najlepšie po jedle. Frekvencia a počet aplikácií však nie je nijak obmedzená.

Pre zosilnenie účinku odporúčame nejesť, alebo ústa nevyplachovať vodou ešte aspoň 15 minút po aplikácii gélu. Už po niekoľkých aplikáciách by malo byť zjavné zmiernenie zápalu a celkový ústup ťažkostí.

2. Pri rozsiahlejších zápaloch, alebo pri väčšom množstve áft v ústach, odporúčame najskôr ústa vypláchnuť a ošetriť roztokom ActiMaris Sensitiv, alebo pri veľmi ťažkých infekciách roztokom ActiMaris Forte.Potom na postihnuté miesta opäť nanesieme ActiMaris Gél.

3. Ak vám pri zápaloch v ústnej dutine z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje forma výplachu či kloktania, je tu pre vás ActiMaris OROPHARYNX Sprej. Súčasťou balenia produktu sú aj 2 aplikátory – kratší na aplikáciu do ústnej dutiny, dlhší pre ľahšiu aplikáciu na oblasť zadnej steny hltana, podnebných oblúkov, krčných mandlí a koreňa jazyka. Odporúčame aplikáciu minimálne 2-3x denne. Frekvencia aplikácií však nie je obmedzená, závisí od intenzity ťažkostí.

4. Jednotlivé formy aplikácie môžete tiež kombinovať. Použitie roztoku na výplach alebo kloktanie však na rozdiel od spreja umožní dosiahnuť antimikrobiálny, hojivý a čistiaci účinok aj v horšie dostupných oblastiach ako sú napr. medzizubné priestory a parodontálne „choboty“, váčky a abscesové dutiny. Ráno a večer po vykonaní bežnej ústnej hygieny je vhodné urobiť dôkladný výplach ústnej dutiny roztokom ActiMaris Forte alebo ActiMaris Sensitiv a súčasne si roztokom vykloktať. V medzičase počas dňa používajte ActiMaris OROPHARYNX Sprej, ktorý vďaka jeho „vreckovej“ veľkosti a jednoduchému spôsobu aplikácie môžete mať stále pri sebe a použiť kedykoľvek budete potrebovať.

Pre zosilnenie účinku odporúčame po aplikácii roztokov, gélu alebo spreja aspoň 15 minút ústa nevyplachovať, nejesť, nepiť. Zmiernenie zápalu a celkový ústup ťažkostí by mali byť badateľné veľmi rýchlo, už po niekoľkých málo aplikáciách.

Ako používať ActiMaris Sensitiv roztok?

 

Roztokom  ActiMaris Sensitiv môžeme vypláchnuť  celú ústnu dutinu, príp. vykloktať.  Aplikujeme zhruba 1–2 polievkové lyžice a necháme v ústach 30 sekúnd až 1 minútu pôsobiť. Pri kontakte so sliznicou sa ihneď aktivuje singletový kyslík, ktorý rýchlo ničí vírusy, baktérie a plesne. ActiMaris Sensitiv neštípe ani nepáli. Výplachy opakujeme aspoň 3x denne, najlepšie po jedle. Frekvencia aplikácie však nie je nijako obmedzená. Pre silnejší účinok kyslíka a morskej soli odporúčame nejesť a nepiť ešte aspoň 15 – 20 minút po aplikácii roztoku.

Aplikáciu roztoku opakujeme podľa potreby až do vymiznutia ťažkostí. Zmiernenie zápalu a ústup ťažkostí by mal byť viditeľný veľmi rýchlo, už po niekoľkých aplikáciách. Pre zosilnenie účinku je potom vhodné priamo na postihnuté miesta naniesť ActiMaris Gél na hojenie. V prípade chronických ťažších zápalov v ústnej dutine odporúčame použiť ActiMaris Forte – roztok.

Poznámka: ActiMaris nie je určený na vnútorné použitie. Pri náhodnom prehltnutí sa však netreba obávať žiadnych vedľajších účinkov – ActiMaris je 100% prírodný produkt, bez ďalších pridaných chemických látok, konzervantov a stabilizátorov. Treba však počítať so slanou chuťou roztoku a jeho jemne “bazénovým” závanom.

 

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

Poznáte niekoho, komu by mohol ActiMaris pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.