ZÁPALY NOSOVEJ SLIZNICE A DUTÍN

Na zápaly sliznice nosa je vhodný a účinný výplach ActiMaris Sensitiv roztokom 

Na zápaly sliznice nosa je vhodný a účinný ActiMaris NASAL sprej

Na vriedky, opary, ragády v nose odporúčame   ActiMaris Gél – na rýchle hojenie

 

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris Sensitiv roztok 300 ml

ActiMaris_NASAL_Spray_20mlN4

ActiMaris NASAL sprej 50 ml

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gél na hojenie 20 g

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 45 €

Na zápaly sliznice nosa (vedľajších nosových dutín) sú k dispozícii vysoko účinné a 100% prírodné švajčiarske produkty ActiMaris.

ActiMaris výrazne urýchľuje hojenie, znižuje zápal, opuch, eliminuje mikróby (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne).

Roztok ActiMaris Sensitiv je vhodný aj pre veľmi citlivú pokožku a sliznicu, t. j. na sliznicu nosovej dutiny. Je vhodný nielen pre dospelých, ale aj pre deti bez vekových obmedzení.

ActiMaris NASAL Sprej má rovnaké zloženie a účinnosť ako ActiMaris Sensitiv roztok. Veľkosť balenia 20 ml a jednoduchá aplikácia formou nosového spreja umožňujú mať prípravok vždy po ruke (doma, v práci aj na cestách) s možnosťou ho kedykoľvek použiť.

 

ActiMaris je vysoko účinný a šetrný na rýchle hojenie zápalu a afekcií v nosovej dutine. Odporúčame na:

 • Akútny zápal nosovej sliznice a pridružených vedľajších nosových dutín
 • Chronické (napr. stafylokokové) infekcie nosovej sliznice
 • Stavy po chirurgických zákrokoch v nosovej dutine 
 • Vriedky, opary a ragády (praskliny) vo vchode do nosovej dutiny a na nosovej sliznici

 

Obsahuje aktívny, vysoko energetický kyslík, morskú soľ s vysokým obsahom minerálnych látok a ionizovanú zásaditú vodu.

 • Aktívny singletový kyslík rýchlo ničí škodlivé mikróby (baktérie, vírusy, kvasinky, plesne), okysličuje pokožku aj sliznicu a dodáva jej energiu k hojeniu. Výrazne znižuje zápal.
 • Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálov, ktoré sú dôležité pre proces hojenia. Vďaka osmóze pomáha znižovať opuch a bolesť.
 • Ionizovaná zásaditá voda preniká do tkaniva hlbšie ako obyčajná voda. Prenáša viac kyslíka a minerálnych látok. Má výrazné antioxidačné účinky.

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje? pozrite si inštruktážne video (TV Prima 5 min).

Recenzie našich zákazníkov

Zápaly nosovej sliznice

Objednala som si roztok sensitive. Používam ho do upchateho nosa. Dýcha sa mi oveľa lepšie,žiadna nádcha. A ešte do hrdla proti všelijakým baktériám na dezinfekciu.

Kvetoslava Gburová, Stará Ľubovňa

Zápaly nosovej sliznice

ActiMaris Senzitív+nasal sprej Výborný hojivý efekt pri pásovnom opare, rany v ústnej dutine po chirurgickom zákroku. Nasal sprej vždy po ruke , pomohol pri chronickej nádche a sinusitide.Urcite odporúčam mojim známym.

Olga Harčárová, Košice

Zápaly nosovej sliznice

ActiMaris použivam sprej do nosa aj ActiMaris sprej oropharynx a som velmi spokojna s Vašimi pripravkami. Preto si ich u Vás opakovane objednávam.

Janka Woletzová, Bratislava

Prečítajte si ďalšie recenzie zákazníkov - tu

Peter Janosek | 20.04.2022 

Odporúčam. Používam na všetko možné, hlavne na zápaly nosa a bolesť v krku. 

Peter B. | 13.05.2022 

Väčšie balenie je ideálne pre tých, ktorí sa neustále trpia alergickou nádchou alebo prechladnutím. Skvele vás to zase postaví na nohy. Začal som roztok aj prevetívne kloktať a zbavil som sa tak nepríjemného zápachu z úst. 

 

Tereza S. | 21.01.2022 

Kúpila som nám sadu pre deti. S aplikáciou nemajú žiadny problém. Zase chodia zdravé do škôlky a školy, som spokojná 

Ďalšie recenzie TU

Ako prípravky ActiMaris používať a správne do nosa aplikovať?

 

1. Pri zápale nosovej sliznice (akútna infekcia, chronický zápal) alebo po chirurgickom zákroku použite ActiMaris Sensitiv formou výplachu nosa a/alebo ActiMaris NASAL Sprej k priamej aplikácii pomocou dávkovača.

 • Použite kanvičku určenú na výplach nosa (k dispozícii v lekárňach).
 • Do kanvičky nalejte približne 2 – 3 polievkové lyžice roztoku ActiMaris Sensitiv, roztok nezrieďte! Nad umývadlom mierne nakloňte hlavu a otočte sa k jednému ramenu. Pomaly nalejte ActiMaris roztok do vyššie položenej nosovej dierky. Hlavu napolohujte tak, aby roztok hneď nevytiekol a nechajte chvíľu pôsobiť. Opakujte postup na druhej strane. Potom sa môžete vysmrkať.
 • Pri zahlienení najprv vykonajte štandardný výplach nosa vlažným fyziologickým roztokom (kanvička vlažnej vody + odmerka, alebo 1/3 – 1/2 lyžičky morskej soli). Poriadne sa vysmrkajte a až potom aplikujte roztok ActiMaris.
 • Výplach odporúčame vykonávať aspoň 2x denne (ráno a večer). V medzičase používajte ActiMaris NASAL Sprej, ktorý vďaka svojej „vreckovej“ veľkosti a jednoduchému spôsobu aplikácie môžete mať stále pri sebe a použiť kedykoľvek budete potrebovať.
 • V prípade, že vám forma výplachu z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, používajte ActiMaris NASAL Sprej niekoľkokrát denne – najmä v prvých dňoch ochorenia odporúčame čím častejšie, tým lepšie.

2.Na vriedky, opary, ragády (prasklinky) vo vchode do nosovej dutiny alebo na sliznici nosovej dutiny pri jej zápale použite ActiMaris Gél na rýchle hojenie.

 • Naneste gél na vatovú tyčinku (na čistenie uší)
 • Pomocou vatovej tyčinky naneste gél na postihnutú oblasť alebo na nosovú sliznicu
 • Plošný účinok gélu na nosovú sliznicu môže byť podporený externou masážou nosového krídla po aplikácii gélu a jeho vmasírovaním do sliznice smerom k zadným častiam nosa
 • Po aplikácii odporúčame, aby ste nesmrkali aspoň 10 -15 minút.

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

 

 

Zdravotnícka pomôcka, trieda IIb, CE 1250

Uložit

Uložit

Poznáte niekoho, komu by mohol ActiMaris pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.