Vyberte stranu

CHRONICKÉ RANY, VREDY PREDKOLENIA…

Na ťažko sa hojace rany, vredy predkolenia, diabetické vredy, hnisavé rany, fistuly či preležaniny  odporúčame vysoko účinnú kombináciu:
ActiMaris Forte roztok  +  ActiMaris Gél na hojenie rán

ActiMaris Forte roztok 300ml

ActiMaris Forte roztok 300 ml

ActiMaris® Gel na hojení ran 20g

ActiMaris Gél na hojenie 20g

ActiMaris Gel + Forte roztok

ActiMaris Gél + Forte roztok

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 45 €

Pre rýchle hojenie chronických rán (vredy predkolenia, preležaniny, fistuly apod.) je nevyhnutné dodať tkanivám ENERGIU a KYSLÍK!

Prevažná väčšina ťažko sa hojacich, chronických rán a zápalov trpí nedostatkom kyslíka. Bunky nie sú schopné vyrobiť dostatočné množstvo energie k oprave a k výstavbe nového tkaniva. Proces hojenia sa tak spomaľuje až úplne zastavuje.

ActiMaris rane potrebnú energiu a kyslík dodáva! Výrazne tak urýchľuje hojenie. Navyše vďaka morskej soli prináša tkanivám až 80 minerálnych látok, ktoré ďalej podporujú proces hojenia. Vďaka ionizovanej vode dokáže prenikať hlbšie do tkaniva než väčšina iných prípravkov, a tak je schopný okysličiť a priniesť energiu a minerálne látky hlbšie do rán a zápalom postihnutého tkaniva.

ActiMaris obsahuje iba vysoko účinné prírodné látky: aktívny singletový kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu.

Aký prípravok ActiMaris zvoliť na ťažko sa hojace rany?

 

1. AK JE RANA ČISTÁ, bez prítomnosti hnisu a povlakov

odporúčame kombináciu ActiMaris SENSITIV roztoku a ActiMaris Gélu na hojenie rán. ActiMaris Sensitiv ranu bezbolestne a dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky pre rýchlejšie hojenie.

 

 

2. AK JE RANA INFIKOVANÁ (hnisavá, s povlakom)

odporúčame kombináciu roztoku ActiMaris FORTE a ActiMaris Gélu na hojenie rán.
ActiMaris FORTE je silnejší, obsahuje 5x viac kyslíka a 3x viac morskej soli ako ActiMaris Sensitiv. Ranu rýchlo a veľmi dôkladne vyčistí a naštartuje proces hojenia. ActiMaris Gél ďalej formou vlhkého hojenia podporí a urýchli proces hojenia. Táto kombinácia rýchlo zničí škodlivé mikróby v rane (baktérie, vírusy, plesne, spóry) a dodá tkanivám kyslík, energiu a minerálne látky potrebné pre rýchlejšie hojenie.

 

 Ako používať ActiMaris Gél a roztoky?

 

1. Pred samotným ošetrením prípravkami ActiMaris ranu najskôr šetrne osprchujeme, aby sme ju zbavili zvyškov masti a prípadných povlakov a chrást.

2. Roztokom ActiMaris Sensitiv alebo ActiMaris Forte dôkladne navlhčíme sterilné krytie (napr. gázu) a priložíme na ranu ako obklad. Podľa potreby môžeme ľahko prekryť ovínadlom.

3. Navlhčené krytie ponecháme na rane aspoň 20-30 minút pôsobiť.

4. Po odstránení obkladu zotrieme prípadné ďalšie nečistoty a povlaky. Necháme ranu 5 minút oschnúť.

5. Priamo do rany nanesieme ActiMaris Gél vo vrstve 1-2 mm a prekryjeme sterilným krytím.

6. Výmenu obväzov a krytia s následnou aplikáciou ActiMaris Gélu vykonávame podľa potreby a stavu rany, aspoň 1x denne. Zo začiatku terapie je výhodou aplikácia aj 2x denne, aby sa zaistil dostatočný “kyslíkový náraz” a rýchlejšie sa naštartovalo hojenie.

7. Celková doba používania prípravkov ActiMaris a frekvencia jednotlivých ošetrení nie je nijak obmedzená. V aplikácii je potrebné pokračovať, pokiaľ všetky povlaky nie sú ľahko odstrániteľné a rana nie je opticky čistá.

 

 

Čo je ActiMaris a prečo tak dobre funguje?  Pozrite si inštruktážne video (TV Prima, 5 min).

ActiMaris ako taký nemá vôňu. Je to čisto prírodný produkt. Pri jeho kontakte s biologickým tkanivom (kožou, sliznicou, spodinou rany) dôjde okamžite k žiaducej reakcii, pri ktorej sa NaOCl (vyrobený elektrolýzou z prírodných zložiek) rozkladá na soľ (NaCl) a aktívny singletový kyslík (základnú účinnú zložku ActiMaris). V tomto momente môžete ucítiť chlórový závan po „bazénovej vode“, ktorý v priebehu niekoľkých minút vymizne.

 

Viac o ActiMaris nájdete tu:

Zdravotnícke pomôcky, trieda IIb, CE 1250

Poznáte niekoho, komu by mohol ActiMaris pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.