Ako funguje ActiMaris?

Moderné zdravotnícke pomôcky na rýchle a účinné hojenie rán a zápalov kože a slizníc

 

Prípravky ActiMaris
popis, ako funguje ActiMaris
Účinok ActiMaris® je založený na synergii jednotlivých zložiek a na unikátnom biofyzikálnom princípe vysoko energetického singletového kyslíka.

100% prírodný

Všetky zložky ActiMaris sú prírodného pôvodu a nie sú chemicky (synteticky) vyrábané. Ide o čistú biofyzikálnu bázu.

Aktívne kyslíkové zlúčeniny

Aktívne formy kyslíka (singletový kyslík) majú vysoké antimikrobiálne účinky a sú súčasťou redukčne oxidačného systému.

Morská soľ

Funguje ako prirodzený konzervačný prostriedok a redukuje mikróby. Vďaka ionizovanej morskej vode ActiMaris preniká hlbšie do tkanív.

Zásadité pH

Vytvára optimálne prostredie pre regeneráciu a obnovu buniek. Podporuje jednotlivé fázy hojenia rán a zápalov.

Ako funguje ActiMaris?

ActiMaris® v sebe spája niekoľko dôležitých zložiek, ktoré sa podieľajú na jeho vynikajúcich účinkoch pri hojení rán:

Aktívny - singletový kyslík

Kyslík hrá jednu z najdôležitejších úloh pri hojení rán! Rýchlosť hojenia rán je závislá od dodávky kyslíka. Ischemické rany sa hoja zle a dlho a je tu navyše oveľa väčšia pravdepodobnosť vzniku infekcie. Väčšina rán v skutočnosti trpí zníženým prísunom kyslíka a súčasne menším prísunom potrebnej energie, ktorá je dôležitá pre tvorbu nového tkaniva. Pri nedostatku kyslíka a energie sa proces hojenia výrazne predlžuje. Klasickým príkladom nedostatočného prísunu kyslíka sú najmä ťažko sa hojace chronické rany, ako sú vredy, ale aj infekčné rany, fistuly a dekubity.

1O2

Singletový kyslík 1O2 je jedným z najúčinnejších baktericídnych a virucídnych činidiel. Hrá významnú úlohu v mnohých prírodných biologických procesoch.

1O2

Singletový kyslík je jedna z foriem vysoko energetického aktívneho kyslíka, ktorá sa vyznačuje veľkým množstvom energie. Ide o molekulu kyslíka v elektronicky excitovanom stave. Je menej stabilný ako bežný kyslík (O2) a tým pádom rýchlo reaguje s ďalšími molekulami. Pri kontakte s pokožkou, sliznicou, krvou alebo spodinou rany okamžite spúšťa reakciu tým, že na seba viaže elektróny z membrán baktérií, vírusov, kvasiniek a plesní. Tým fyzicky ničí štruktúru celých mikroorganizmov. Pôsobí tak ako vysoko účinné, prírodné a šetrné antimikrobiálne činidlo. Proti singletovému kyslíku nemajú mikróby účinnú obranu!

1O2

Singletový kyslík vzniká tiež v rade bežných reakcií v organizme ako súčasť obranného mechanizmu proti mikroorganizmom. Oxiduje (spaľuje, ničí) nežiaduce mikroorganizmy a účinne tak dekontaminuje telo. Veľkou výhodou singletového kyslíka je, že baktérie či iné mikroorganizmy si voči 1O2 (oproti napr. antibiotikám) nedokážu vytvoriť rezistenciu. Aplikácia singletového kyslíka pri hojení rán a zápalov tak môže byť opakovaná a dlhodobá, bez straty účinku.

1O2

Nástup účinku singletového kyslíka je veľmi rýchly (3 – 5 nanosekúnd). Nástup antimikrobiálneho účinku ActiMaris je do 1 minúty.

Morská soľ (1,2 - 3%) s obsahom minerálnych látok

Morská soľ 

Už starí Egypťania používali morskú slanú vodu na liečenie rán. Až v dvadsiatom storočí však vedci zistili, ako konkrétne soľ ľudskej pokožke a hojeniu rán pomáha. Objavili totiž podstatu jej antimikrobiálneho a protizápalového pôsobenia.

Morská soľ

Pri otvorených ranách soľ dané miesto vyčistí a urýchli hojenie. Je to preto, že podporuje pohyb buniek, ktoré sa zúčastňujú na tomto procese. Navyše zabraňuje množeniu baktérií. Vďaka tomu znižuje riziko rozvoja infekcie, ktorá by mohla hojenie nepríjemne skomplikovať.

Zázračná sila morskej soli v ActiMaris®:

Morská soľ ako jedna zo základných zložiek ActiMaris obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, ktoré podporujú proces hojenia. Hlavnou zložkou ActiMaris je chlorid sodný, ďalej horčík, draslík, vápnik, síra, železo. ActiMaris obsahuje aj nezvyčajné stopové množstvo jódu, zinku, mangánu a selénu. Rovnako ako v morskej vode, tak aj v prípravkoch ActiMaris sú tieto prvky prítomné v prírodnej komplexnej zlúčenine a vo fyziologicky správnych koncentráciách, takže priaznivo ovplyvňujú dianie na bunkovej úrovni a metabolizmus rany.

ActiMaris je hypertonický roztok. To znamená, že koncentrácia morskej soli je vo všetkých jeho prípravkoch (Sensitiv, Forte, Gél) vyššia (1,2% – 3%), ako fyziologická hodnota, ktorá je 0.9%. Pri kontakte s postihnutým tkanivom (ranou, zápalom, opuchom) vzniká tzv. hyperosmotický efekt, kedy sa osmotické tlaky oboch miest začínajú vyrovnávať a ActiMaris “vyťahuje” vodu von z buniek prostredníctvom osmózy. Takto ActiMaris znižuje opuch tkaniva a tým aj bolestivosť.

 

Čítajte tiež: https://fitshaker.sk/preco-je-pobyt-pri-mori-zdraviu-prospesny/

 

Ionizovaná, vysoko čistená voda

Ionizovaná voda

Ionizovaná voda má schopnosť prenášať minerálne látky hlbšie do tkanív, pretože zhluky ich molekúl sú menšie než u normálnej vody. 

Prienik ActiMaris® hlbšie do tkanív:

ActiMaris je roztok ionizovanej vody a morskej soli. Vďaka molekulárnej štruktúre ionizovanej vody účinok ActiMaris nie je iba povrchový, ale dosahuje aj do hlbších tkanív. Táto schopnosť dodať kyslík, energiu a minerálne látky hlbším tkanivám pozitívne podporuje a urýchľuje hojenie.

 

Vysoké alkalické pH

Zásadité pH

Zásadité prostredie má všeobecne priaznivý vplyv na hojenie rán a zápalov. Prírodná morská voda je tiež zásaditá (pH 8 – 8,5). Zásadité látky pôsobia ako tzv. antioxidanty. Deaktivujú voľné radikály, ktoré narúšajú proces hojenia. Tiež enzýmy a rastové faktory, dôležité pre jednotlivé fázy hojenia, rovnako ako neurotransmitéry vykazujú optimálnu aktivitu práve v zásaditom prostredí.

pH ActiMaris®:

Všetky prípravky ActiMaris majú zásadité pH, a to v rozmedzí 8,5 (Sensitiv) – 9,8 (Forte a Gél). 

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.