4 tipy na využitie ActiMaris v lete, o ktorých možno neviete

Teplo, dovolenka, slniečko, deti vyvádzajú v bazéne. Všetko je krásne, kým sa nespálite, nestane sa nejaký úraz alebo nepríjemný zápal. Pre všetky tieto prípady je vhodné mať ActiMaris pri sebe v lekárničke doma aj na dovolenke. Nenechajte si narušiť letnú pohodu a majte ActiMaris vždy po ruke! Pozrite sa na 4 tipy využitia ActiMaris, na ktoré si v lete radi spomeniete.

1. Zápaly genitálií z kúpania

Záněty z koupání

Stalo sa vám niekedy, že ste mali po kúpaní, či už v rybníku, kúpalisku alebo bazéne, niektoré z týchto nepríjemných prejavov v oblasti genitálií?

  • svrbenie v oblasti vonkajších genitálií
  • pálenie pri močení alebo po ňom (môže sprevádzať aj zápal močových ciest)
  • výtok
  • začervenanie

ActiMaris vám môže pomôcť. Je účinný na mykotické a bakteriálne zápaly, genitálne opary a podráždenie. Rýchlo uľaví od sprevádzajúcich nepríjemných prejavov.

V prípade izolovaných zápalových ložísk (jeden alebo dva opary) – aplikujte na ložiská ActiMaris Gél. V prípade viacerých ložísk, neohraničeného zápalu pošvy – použite kombináciu ActiMaris Sensitiv roztok alebo 5x silnejší ActiMaris Forte roztok (obklady, oplachy, výplachy) a ActiMaris Gél.

2. Bodnutie hmyzom

ActiMaris v létě bodnutí hmyzem

Stúpli ste na včelu, bodol vás komár či iný hmyz?

Na akékoľvek bodnutie hmyzom aj na prípadnú alergickú vyrážku z bodnutia aplikujte ActiMaris Gél. Aplikáciu môžete opakovať aj niekoľkokrát denne. ActiMaris je tiež vhodný na použitie u detí aj bábätiek už od prvého dňa narodenia.

3. Zapareniny

ActiMaris v létě opruzeniny

Horúce letné dni a potenie sú ideálne na tvorbu zaparenín. Zapareniny sú časté u detí v oblasti pod priloženými plienkami. Zapareniny ale môžu potrápiť aj dospelé a staršie osoby. Môžu sa objaviť zapareniny pod prsiami, zapareniny v oblasti genitálií, konečníka a slabín.

Na rýchlu úľavu a hojenie aplikujte ActiMaris Sensitiv roztok formou obkladu. Roztokom navlhčite napr. na sterilnú gázu. Aplikáciu opakujte aspoň 2x denne, prípadne častejšie podľa potreby.

 

4. Pleseň nôh a nechtov

ActiMaris v létě plísně

Pleseň alebo tiež mykóza nechtov a kože sa najlepšie šíri v teple a vlhku. Zaparené nohy v obuvi sú teda ideálnym miestom na jej šírenie. Pleseň kože je často sprevádzaná začervenaním, svrbením, odlupovaním kože, popraskanou kožou alebo pľuzgierikmi.
Pleseň na nechtoch sa môže prejaviť belavými alebo žltkastými škvrnami.

Ako si rýchlo pomôcť?

ActiMaris je overený prípravok na kvasinky a plesne. Aplikujte ho na postihnutú oblasť v kombinácii roztoku a gélu. Odporúčame silnejší ActiMaris Forte roztok (obklady, oplachy) a ActiMaris gél. Aplikujte minimálne 2x denne, pokiaľ môžete, pokojne aj častejšie.

Boj s plesňou môže byť niekedy beh na dlhšiu trať. Odporúčame s aplikáciou vytrvať. Pokiaľ je to možné, odstraňujte pleseň z nechtov aj mechanicky, aby mohol dorastať nový zdravý necht. Pri odstraňovaní pozor na kontamináciu ostatných nechtov, pomôcky vždy starostlivo dezinfikujte.

 

5. Bonusový tip!

ActiMaris v létě na kolo

Jeden tip navyše pre všetkých cyklistických nadšencov. Nezabudnite si brať ActiMaris Gél so sebou na cyklistické výlety. Je v praktickom malom balení, ktoré ľahko uveziete aj v najmenšom batôžku.

Prečo sa Vám bude ActiMaris Gél hodiť na výlete na bicykli?

  • rýchlo vyčistí akúkoľvek ranu či odreninu a naštartuje hojenie
  • pomôže zahojiť pľuzgiere na rukách aj na pätách
  • aj napriek rýchlemu tempu sa môže stať, že vás dostihne bodavý hmyz, ActiMaris rýchlo uľaví od opuchu a svrbenia po uhryznutí a môže predísť prípadnej infekcii

ActiMaris sú zdravotnícke pomôcky. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

ActiMaris vám praje krásne leto!

ActiMaris v létě

Ďalšie články

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024 Získajte veľkonočný darček 🐰 Stačí nakúpiť nad 63 € a darček je Váš! Ako darček dostanete IDROZOIL® umývací a ošetrujúci...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.