Vyberte stranu

Ako na akné? Príčiny, rady a postup ošetrenia

 

Neustále zadávate do vyhľadávača “ako sa zbaviť akné”, “čo pomáha na akné”, “ako na akné”, ale stále vám nič skutočne nezaberá? Potom ste natrafili na ten správny článok! Už žiadny boj s akné. Vydajte sa na cestu k zdravšej a krajšej pleti. Prezradíme vám osvedčené postupy, ako zmierniť prejavy akné a minimalizovať jeho následky.

Čo spôsobuje akné?

Akné je najčastejším ochorením kože, ktorým trpia nielen dospievajúci, ale aj dospelí. Je často zapríčinené zápalom vývodov mazových žliaz. Akné sa prejavuje upchatými pórmi na koži, ktoré spôsobujú vznik čiernych bodiek, bielych pupienkov, cýst alebo zápalových vyrážok. Spolu s liečením samotných vriedkov je nevyhnutné zamerať sa aj na príčinu ich vzniku, ktorú nie je vždy jednoduché rozpoznať. Na vzniku sa tiež veľmi často podieľa viacero faktorov.

Medzi hlavné príčiny vzniku akné sa radí:

     • zvýšená tvorba mazu v súvislosti s hormonálnymi zmenami
     • dedičnosť
     • strava
     • fajčenie
     • stres
     • nevhodná starostlivosť o pleť
     • súčasne používaná medikácia
Jak na akné

Nič Vám na akné nezaberá? Skúste 100% prírodné švajčiarske prípravky ActiMaris

Snažíte sa nájsť účinné spôsoby, ako akné zvládať, v snahe mať čistú a jasnú pleť? Vyskúšajte produkty ActiMaris, ktoré majú rýchly protizápalový účinok. K výraznému zlepšeniu akné môže dôjsť už v priebehu niekoľkých dní, proces hojenia je ale individuálny.

ActiMaris má 100% prírodné zloženie a nemá žiadne vedľajšie účinky. Výhodou je možnosť kombinovať ActiMaris s inými krémami a make-upmi. Vaša pleť si predsa zaslúži to najlepšie!

ActiMaris je vhodný pre všetky typy pleti. Bez vekového obmedzenia. Možno použiť aj na novorodenecké akné.

Postup ošetrenia pleti s prípravkami ActiMaris

Podľa typu prejavu akné zvoľte vhodné prípravky na jeho hojenie:

 1. Ľahšia forma akné alebo citlivá koža – aplikujte kombináciu ActiMaris Sensitiv roztok + ActiMaris gél
 2. Ťažšia forma akné – aplikujte kombináciu ActiMaris Forte roztok + ActiMaris gél


V oboch prípadoch stačí dôkladne navlhčiť vatový tampón ActiMaris roztokom Sensitive alebo Forte a pleť očistiť, nechať uschnúť 2–3 minúty a následne priamo na jednotlivé vriedky
(postihnutú oblasť) aplikovať ActiMaris gél vo vrstve 2–3 mm a nechať pôsobiť.

Na koži môže potom zostať malé množstvo morskej soli, avšak jej prítomnosť nie je závadou, naopak morská soľ má hojivé účinky a dodáva koži potrebné minerály. Soľ môžete potom ľahko zotrieť opäť navlhčeným tampónom. Ideálne je aplikáciu opakovať 2–3x denne, spočiatku samozrejme čím častejšie, tým lepšie (rýchlejšie sa tak zlikvidujú baktérie a naštartuje sa hojenie). Zmena by mala byť viditeľná už po niekoľkých aplikáciách.

Pri ťažších formách akné postihujúcich rozsiahlejšie kožné plochy odporúčame pred aplikáciou ActiMaris gélu prikladať na postihnuté plochy obklady, kedy sterilné gázové krytie dôkladne navlhčené roztokom ActiMaris Forte priložíte na postihnutú kožu a necháte pôsobiť po dobu 15–20 minút.

Na záver môžete aplikovať krém na hydratáciu pokožky, odporúčame Vám ACNOZOIL krém na akné (znižuje zápal, podráždenie, začervenanie, svrbenie, tvorbu kožného mazu a čiernych bodiek).

Ako predísť vzniku akné?

Pravidelná hygiena

Starajte sa o svoju pleť riadne. Uistite sa, že si tvár umývate aspoň dvakrát denne (ráno a večer), ideálne čistiacim gélom alebo čistiacou pleťovou vodou (môžete použiť aj roztok ActiMaris Forte alebo Sensitiv). Rovnako zabráňte častému dotyku tváre počas dňa, aby nedochádzalo k ďalšiemu podráždeniu pleti.

Vyvážená pestrá strava

Strážte si svoju stravu. Zaraďte do svojho jedálnička viac ovocia a zeleniny či potraviny bohaté na omega-3-mastné kyseliny a vitamín A. Odporúčame tiež obmedziť príjem cukrov, alkoholu a fajčenia. V niektorých prípadoch môže byť zaznamenaná spojitosť medzi určitými potravinami a zhoršením akné. Pokúste sa sledovať, či konzumácia vybraných potravín ovplyvňuje vašu pleť, a prípadne ich tiež obmedzte.

Pitný režim

Doprajte svojmu telu čistú vodu. Dbajte na zvýšený príjem nesladených tekutín. Dostatočná hydratácia je totiž kľúčom na vyživenie pleti.

Zdravotnické přípravky ActiMaris na rychlé hojení ran a zánětů.

Prípravky ActiMaris sú vhodné pre celú rodinu. Možno použiť aj u novorodencov a dojčiat.

ActiMaris je zdravotnícky prostriedok. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Už po prvom dni u syna bolo vidieť zmenšenie akné. Cez víkend sa to na jednej tvári skoro celé zatiahlo a na druhej sa znížilo začervenanie. Je fakt, že si to dával na tvár aj niekoľkokrát denne, pretože v nedeľu mal akciu s kamarátmi. Zatiaľ jediné, čo mu veľmi rýchlo a dobre zabralo na akné.

Petra - ActiMaris Forte roztok

Kupujem pravidelne pre svoju dcéru, ktorá mala problémy s akné. Po vyskúšaní iných prípravkov sme nakoniec na odporúčanie vyskúšali prípravky ActiMaris a sme spokojní. Hlavne moja dcéra, ktorej sa pleť opravu zlepšila. Odporúčam!

Martina - ActiMaris gel + Sensitive roztok

Musím povedať, že toto je najlepšia “vec” na zapálené akné (keď sa vám sem tam objaví na tvári veľký nepriateľ, čo zvykne hnisat, mokvat a nehojí sa a ste zúfalý, čo s ním a žiadne lokálne prípravky na akné nezaberajú).

Kupovala som gel ako poslednú možnosť, že vyskúšam uvidím a teda odvtedy kupujem pravidelne. Akné vysuší, zahojí, zceli a po akné nezostane jazva/jamka, keďže som si vždy všetko rozrypala. Nepoužívala by som gel ako ošetrenie celej tváre, ale ozaj len takto lokálne.

Úžasné, ďakujem.

Andrea - ActiMaris gel

Dlho som riešila problémy s pleťou, hlboké a bolestivé zápaly niečo ako akné v dospelosti. Nahodne som na internete natrafila na ActiMaris, no vyskušam ale bola som skepticka…ani som už neverila, že sa to môže zlepšiť. Akné som mala cez 10rokov a to mám pomaly 40r. Na moje obrovské prekvapenie neuveriteľne rýchlo zo dňa na deň sa mi začala zlepšovat, hojit celá tvár. A ešte druhý pripad sestra vozíčkarka z tepla sa jej pod prsiami vytvorila zaparenina, teda že vyskúšame…z večera do rána kombinacia forte a gél.. mizne, pekne sa rana hojí…

Obrovská VĎAKA nikdy som si nepomyslela že budem písať nejakú recenziu ale musím sa podetiť…nech ľudia vedia…

Denisa

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

 

Pripojte sa k nám na sociálnych sieťach a nezmeškajte tak už ani jednu novinku!

 

Zápaly a infekcie genitálií

Zápaly a infekcie genitálií

Gynekologické zápaly a infekcie Zápaly vonkajších pohlavných orgánov sú najčastejším gynekologickým ochorením detského veku v súvislosti so...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.