atopický ekzém foto

Čo je ATOPICKÝ EKZÉM?

Atopický ekzém je ochorenie dlhodobé. Jedná sa o kožný zápal, ktorý býva alergického pôvodu. Striedajú sa obdobia kľudu a obdobia vzplanutia so silným výskytom ekzému. Toto ochorenie postihuje predovšetkým dojčatá, deti a mladistvých, môže pretrvať aj do dospelosti. Najčastejšie sa objaví ekzém na rukách a tvári.

Príčiny ekzému

Atopický ekzém má mnoho príčin. Medzi zásadné patrí dedičnosť. Riziko vzniku stúpa v prípade výskytu ekzému či iných atopických ochorení (alergická nádcha, astma) v rodine. Ďalšie faktory vedúce k rozvoju atopického ekzému sa môžu líšiť podľa veku. U dojčiat je to najčastejšie strava. U detí v predškolskom veku to bývajú infekcie, v puberte potom hormonálne zmeny. Stres a nešetrné zaobchádzanie s pokožkou (odmasťovanie či mechanické drhnutie) zvyšujú riziko ochorenia.

Kožné prejavy atopického ekzému

  • začervenanie
  • opuch
  • mokvanie
  • výsev ložísk ekzému
  • záchvatové svrbenie
  • suchá koža (strata schopnosti zadržiavať vodu)
  • jemné trhlinky v koži

Čo pomáha na atopický ekzém: postup ošetrenia prípravkami Actimaris

1. Novorodenci, dojčatá

U najmenších detí (novorodencov, dojčiat) aplikujeme ActiMaris Sensitiv roztok tak, že navlhčíme sterilné krytie (gázu) a priložíme na atopickú pokožku. Necháme pôsobiť 20-30 minút, ideálne v priebehu spánku dieťaťa. Postup opakujeme 2-3x denne, prípadne podľa potreby. Ku zníženiu začervenania, svrbenia a podráždenia kože dochádza už počas 30 minút od aplikácie.

2. Deti v predškolskom veku a v puberte, dospelí

U takto starých detí, prípadne dospelých je možné aplikovať ako ActiMaris Sensitiv roztok, tak i ActiMaris Forte roztok, v závislosti na citlivosti pokožky a rozsahu ekzému. Postup ošetrenia je rovnaký ako u bábätiek. Na zvláčnenie pokožky odporúčame kožu pravidelne premazávať neparfumovanými krémami.

 

atopický ekzém foto

Fotodokumentácia od spokojné zákazníčky po použití obkladu s roztokom ActiMaris Sensitiv.
Došlo k rýchlemu upokojeniu podráždenia, zníženiu zápalu, začervenania, svrbenia.

Ďalšie články

5 najčastejších chýb pri liečbe rán

5 najčastejších chýb pri liečbe rán

5 najčastejších chýb pri liečbe rán, nerobíte ich tiež?    Internetové rady, masť od susedky alebo peroxid ako prípravok na hojenie rán? V...

Pásový opar: Príznaky a liečba

Pásový opar: Príznaky a liečba

Pásový opar: Príznaky a liečba   Trpíte Vy alebo niekto vo Vašom okolí pásovým oparom? U tohto bolestivého ochorenia, ktoré sa môže objaviť...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.