atopický ekzém foto

Gynekologické zápaly a infekcie

Zápaly vonkajších pohlavných orgánov sú najčastejším gynekologickým ochorením detského veku v súvislosti so zanedbanou alebo nesprávnou hygienou. Z rovnakej príčiny sa však môžu vyskytovať v ktoromkoľvek veku, u starších žien i v súvislosti so zmenami povrchových vrstiev kože.

Kožné prejavy zápalov genitálií:

  • svrbenie v oblasti vonkajších genitálií
  • pálenie pri močení alebo po ňom
  • ťažkosti pri sexuálnom styku
  • výtok
  • začervenanie
  • špinenie a krvácanie z vonkajších genitálií

V akých prípadoch sú vhodné prípravky ActiMaris?

Prípravky ActiMaris je možné úspešne použiť  u mykotických zápalov, prejavujúcich sa belavými povlakmi a drobnými defektmi na koži aj slizniciach genitálií, sprevádzaných nepríjemným svrbením. Môžu sa použiť tiež u herpetických vírusových infekcií (opary v oblasti vonkajších rodidiel), rovnako ako u bakteriálnych zápalov.  U bakteriálnych zápalov býva typická začervenaná, teplá a zdurená koža genitálií, citlivá na dotyk. Pri infekcii vlasových váčkov vznikajú tzv. furunkly – ohraničené drobné zápalové ložiská, ktoré môžu splývať i vo väčšie plochy. Prípravky ActiMaris je možné použiť aj pri zápaloch pošvy, sprevádzaných často svrbením, pálením vonkajších genitálií a výtokmi z pošvy.

atopický ekzém foto

Čo pomáha na zápaly a infekcie? Postup ošetrenia prípravkami ActiMaris:

  1. Najskôr vykonajte bežnú hygienu vonkajších genitálií.
  2. V prípade izolovaných zápalových ložísk (jeden či dva opary, furunkly) – aplikujte na ložiská ActiMaris gél.
  3. Viacej ložisiek, neohraničený zápal, zápal pošvy – použite kombináciu ActiMaris Sensitiv roztok alebo ActiMaris Forte roztok (obklady, oplachy, výplachy) a ActiMaris gél.

ActiMaris gél naneste priamo na opar, furunkel vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Gél aplikujte najlepšie ihneď, akonáhle sa opar začne rozvíjať, a to kľudne aj 3x behom prvých 30 minút. Takto bude efekt aktívneho kyslíku najrýchlejší a najúčinnejší. Gél bude zasychať zhruba do 15 minút. Aplikáciu ďalej opakujte 3x denne až do vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť viditeľná už po niekoľkých prvých aplikáciách.

Roztok Sensitiv alebo Forte aplikujte tak, že dôkladne navlhčíte sterilné krytie a priložíte na oblasť genitálií formou obkladu. Takto navlhčené krytie necháte približne 20 minút pôsobiť. Potom krytím, navlhčeným roztokom ActiMaris, odporúčame vonkajšie genitálie utrieť. Pokiaľ sú súčasne viditeľné ohraničené zapálené ložiská, aplikujte na nich ActiMaris gél v súvislej vrstve 1-2 mm. Obklady roztokom ActiMaris alebo kombináciou ActiMaris roztoku a gélu odporúčame použiť 2x denne. Roztoky ActiMaris (podľa závažnosti zápalu Forte alebo Sensitiv) je možné použiť i k výplachom pošvy. Aplikujte 10-20 ml roztoku v neriedenej forme, aspoň 2x denne.

Zdravotnícke pomôcky, čítajte písomnú informáciu.

Ďalšie články

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024

Veľkonočná akcia 2024 Získajte veľkonočný darček 🐰 Stačí nakúpiť nad 63 € a darček je Váš! Ako darček dostanete IDROZOIL® umývací a ošetrujúci...

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.