Liečivá sila morskej vody

Taktiež patríte medzi milovníkov mora? Odpočinok na slnku, osvieženie vo vlnách, nadšené deti… Možno sa vám ale niekedy stalo, že ste sa poškriabali o tŕnie, odreli o kameň, či porezali pri krájaní melóna. Prekvapilo vás, ako rýchlo sa pri mori rana zahojila? Morská voda totiž obsahuje taký pomer solí a minerálnych látok, že na náš organizmus pôsobí naprosto blahodárne. A prišli na to aj výrobcovia liečiv a zdravotníckych pomôcok.

 

Jedným z nich je ActiMaris, prípravok založený na kombinácii zázračnej moci morskej vody a aktívneho kyslíka. Na českom a slovenskom trhu sa objavil len nedávno, ale vo Švajčiarsku sa vyrába už sedem rokov a za ten čas si našiel mnoho spokojných užívateľov. Gél alebo roztok ActiMaris obsahuje aktívny, vysoko energetický kyslík, morskú soľ a ionizovanú zásaditú vodu (pH až 9,8).

Ako funguje ActiMaris, popis mechanizmu pôsobenia zložiek v prípravkoch ActiMaris

Na hojivú silu prírody sa môžete spoľahnúť. Aktívny kyslík a morská voda zahojí i ťažko sa hojace chronické rany.

  • Aktívny, tzv. singletový kyslík je jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych činidiel vôbec, šetrne čistí a ranu dekontaminuje. Má veľké množstvo energie, ktorá ničí vírusy, baktérie, plesne.
  • Morská soľ obsahuje až 80 minerálnych látok (najviac horčíka), ktoré sú dôležité na podporu procesu hojenia.
  • Ionizovaná zásaditá voda má hlbší účinok než obyčajná voda, pretože preniká hlbšie do tkaniva, a tak prenáša viac kyslíka a minerálnych látok. Naviac má výrazné antioxidačné účinky. Označuje sa tiež ako živá voda.

 

Použitie prípravkov ActiMaris je naozaj široké – znižujú zápal, opuch a bolesť, zlepšujú akné, urýchľujú hojenie áft, oparov, infekčných kútikov či zápalov ďasien a ústnej dutiny. Výrazne pomáhajú pri hojení drobných aj väčších poranení, vrátane tých chronického rázu, ako sú vredy predkolenia (tzv. bércové vredy) alebo preležaniny. Je veľmi vhodný aj na hnisavé rany.

ActiMaris je vďaka svojmu prírodnému zloženiu a šetrnému pôsobeniu vhodný už pre dojčatá. Používajú ho dokonca aj ľudia so vzácnym ochorením kože, ako je choroba motýlích krídel. Prípravky je možné používať na sliznice dutiny ústnej, nosovej a genitálií. Je teda vhodným prípravkom napríklad pri kvasinkových infekciách pošvy. ActiMaris u pacientov úspešne používajú zdravotnícki profesionáli taktiež na čerstvé pooperačné rany, ActiMaris jazvy zmäkčuje a zlepšuje ich vzhľad. V prípade, že Vás čaká napríklad plánovaný cisársky rez, nezabudnite si včas ActiMaris zakúpiť. Nemusíte utekať do lekárne, hoci ho tam bežne dostať, môžete si ActiMaris objednať pohodlne z domova na  stránkach www.actimaris.sk.

Dá sa povedať, že ActiMaris je pomocníkom v priebehu celého života – od detstva až po starobu.

Využijú ho tí, ktorí sa starajú o starých nemohúcich rodinných príslušníkov, ženy pri gynekologických problémoch, ľudia po úrazoch napríklad zo športu, adolescenti na akné, rodičia malých detí na drobné úrazy. Nech už svoje deti strážite najviac ako len viete, úrazom sa úplne vyhnúť nejde. Rozbité koleno, odretý lakeť, odreniny na čele… Ktorá mamka by toto nepoznala. Akonáhle dieťa po páde upokojíte a utíšite, prídu pri ošetrovaní a čistení rany slzičky znova. S roztokom ActiMaris sa ale nemusíte pálivého ošetrenia obávať, aplikácia prípravku je úplne bezbolestná. A keď už dieťati zalepíte ranu veselou náplasťou a odmeníte ho za statočnosť nejakou zdravou dobrotou, na bolesť rýchlo zabudne.

Zdroj:  Medicin.cz

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.