Použitie

Ako používať ActiMaris® Gel
Ako používať ActiMaris® Forte roztok
Ako používať ActiMaris® Sensitiv roztok

Ako používať ActiMaris® Gel:

Pri hojení AKNÉ:produkt-actimaris-gel-na-hojeni-ran-20g----
Ako aplikovať? Pre rýchlejší efekt platí pravidlo, čím častejšie tým lepšie. Častosť aplikácie nie je nijak obmedzená. Účinok aktívneho kyslíka po aplikácii pretrváva cca 5 hodín. Aplikujte 3 x denne, minimálne však 2 x denne – ráno a večer. Najskôr dôkladne navlhčite vatový tampón roztokom ActiMaris FORTE alebo Sensitive (podľa závažnosti akné) a očistite pleť. Nechajte uschnúť cca 2 min. Následne na oblasť vriedkov naneste ActiMaris Gél vo vrstve cca 1-2 mm a nechajte na koži pôsobiť. Gél bude postupne vysychať (cca 30 min). Na koži môže potom zostať malé množstvo morskej soli. Prítomnosť soli nie je na závadu, naopak morská soľ má hojivé účinky a dodáva koži potrebné minerálne látky. Soľ môžete potom ľahko zotrieť navlhčeným tampónom. Celý postup opakujte podľa potreby až do vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť zrejmá už po niekoľkých aplikáciách.

Pri hojení ÁFT:
Ako aplikovať? Zo začiatku aspoň 3 x denne. ActiMaris® Gél naneste vo vrstve 2-3 mm priamo na afty a nechajte pôsobiť. Najvhodnejšia doba je po jedle. Gél sa bude postupne vstrebávať, 5-10 minút. Aplikáciu opakujte podľa potreby až do zmierneniu či vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť zrejmá už po niekoľkých aplikáciách. Pokiaľ je v ústach hneď niekoľko áft naraz, odporúčame vydezinfikovať ústa najskôr roztokom ActiMaris® Sensitiv alebo Forte. Nalejte si 2-3 polievkové lyžice roztoku a poriadne ústa vypláchnite. Potom na jednotlivé afty naneste ActiMaris® Gel.

Pri hojení OPAROV:
Ako aplikovať? ActiMaris® Gél naneste priamo na opar vo vrstve 2-3 mm a nechajte pôsobiť. Gél naneste najlepšie ihneď, akonáhle sa opar začne rozvíjať. Aplikujte aspoň 3 x denne. Gél bude postupne vysychať. Na pere / koži môže potom zostať malé množstvo morskej soli. Soľ nie je chybou, naopak. Soľ môžete ľahko zotrieť navlhčeným tampónom. Aplikáciu opakujte niekoľko dní podľa potreby až do zmiernenia, vymiznutia ťažkostí. Zmena by mala byť zrejmá už po niekoľkých aplikáciách. Ako čistiaci a dezinfekčný prípravok pred aplikáciou ActiMaris® Gelu odporúčame ActiMaris® Sensitiv roztok.

Pri hojení AKÚTNYCH a CHRONICKÝCH RÁN:

1. Ranu najprv vypláchneme a vyčistíme pod tečúcou vodou, aby sa odstránili prípadné hrubé nečistoty alebo povlaky.

2. Pre rýchly a bezbolestný výplach a dezinfekciu môžeme použiť aj prípravok ActiMaris® Sensitiv alebo ActiMaris® Forte.

3. Potom ranu osušíme alebo necháme oschnúť.

4. Na ranu potom jemne nanesieme vrstvu ActiMaris® Gelu vrstva cca 2-3 mm.

5. Následne zakryjeme sterilným krytím, inertným obväzom, gázou alebo prelepíme náplasťou.

6. Výmenu obväzov s následnou aplikáciou ActiMaris® Gelu vykonávame podľa potreby a stavu rany, optimálne 1-2 x denne.

7. V prípade ťažko odstrániteľných obväzov a krytie odporúčame navlhčiť je roztokom ActiMaris® Senzitiv po dobu aspoň 5 minút, aby sa dali ľahšie odstrániť bez poškodenia novovytvorenej tkaniva.

Ako správne aplikovať ActiMaris Gel:

foto-07    foto-08    foto-09

foto-13    foto-14    foto-15

Ako používať ActiMaris® Forte roztok:

Pri čistení závažnejších rán:

1. Ranu najprv vypláchneme vodou alebo prípravkom ActiMaris® Sensitiv – roztokom na výplach rán, aby sa odstránili prípadné hrubé nečistoty alebo povlaky.

2. Roztokom ActiMaris® Forte navlhčíme sterilné krytie a priložíme na ranu. Podľa potreby môžeme ľahko prekryť obväzom.

3. Navlhčené krytie ponecháme na rane minimálne 10 minút pôsobiť.

4. Potom prípadne zotrieme / odstránime ďalšie nečistoty a povlaky.

5. Aplikáciu navlhčeným krytím môžeme opakovať aj niekoľkokrát denne podľa stavu rany. Doba a frekvencia nie je nijako obmedzená. Je potrebné pokračovať v aplikácii, kým všetky povlaky a nekrózy nie sú ľahko odstrániteľné a rana je opticky čistá.

6. Pre urýchlenie hojenia potom odporúčame naniesť priamo na ranu ActiMaris® Gel (vrstvu cca 2-3 mm) a prekryť sterilným krytím.

7. Výmenu obväzov s následnou aplikáciou ActiMaris® Gelu vykonávame podľa potreby a stavu rany, optimálne 1 x denne.

Pri zvlhčení obväzov a krytia rán:

V prípade ťažko odstrániteľných obväzov a krytia odporúčame ich navlhčiť roztokom ActiMaris® Sensitiv po dobu aspoň 5 minút, aby sa dali ľahšie odstrániť bez poškodenia novovytvoreného tkaniva.

Ako správne aplikovať ActiMaris roztok – navhlčenie obkladu:

foto-12


Ako používať ActiMaris® Sensitiv roztok:

Pri výplachu a dezinfekcii rán:

1. Z rany najskôr mechanicky odstránime prípadné hrubé nečistoty, zvyšky odevov, povlakov, a pod.

2. Ranu vyčistíme a vydezinfikujeme roztokom ActiMaris® Sensitiv, tj. Nalejeme roztok priamo na ranu alebo roztokom dôkladne navlhčíme gázu (štvorec), priložíme na ranu a necháme 15-20 min. pôsobiť.

3. Potom necháme ranu uschnúť.

4. Pre urýchlenie hojenia následne odporúčame naniesť priamo do rany ActiMaris® Gél na hojenie rán (vrstvu 2-3 mm) a prípadne prekryť sterilným krytím alebo náplasťou.

5. Výmenu krytia a obväzov s následnou opakovanou aplikáciou ActiMaris® Gelu vykonávame podľa potreby a stavu rany, optimálne 1 x – 2 x denne.

Pri čistení závažnejších rán:

1. Roztokom ActiMaris® Sensitiv navlhčíme sterilné krytie a priložíme na ranu. Podľa potreby môžeme ľahko prekryť obväzom.

2. Navlhčené krytie ponecháme na rane minimálne 15 minút pôsobiť.

3. Aplikáciu navlhčeným krytím môžeme opakovať aj niekoľkokrát denne podľa stavu rany. Doba a frekvencia nie je nijako obmedzená. Je potrebné pokračovať v aplikácii, kým všetky povlaky a nekrózy nie sú ľahko odstrániteľné a rana je opticky čistá.

4. V prípade závažnej, hnisajúcej, alebo zapáchajúcej rany ponecháme minimálne 20 minút alebo použijeme roztok ActiMaris® Forte – roztok na čistenie a hojenie rán.

5. Pre urýchlenie hojenia potom odporúčame naniesť priamo na ranu ActiMaris® Gel (vrstvu 2-3 mm) a prekryť sterilným krytím.

Pri zvlhčení obväzov a krytia rán:

V prípade ťažko odstrániteľných obväzov a krytia odporúčame navlhčiť ich roztokom ActiMaris® Sensitiv po dobu aspoň 5 minút, aby sa dali ľahšie odstrániť bez poškodenia novovytvoreného tkaniva.

Pri výplachu a dezinfekcii ústnej dutiny:

Roztokom ActiMaris Sensitiv môžeme vypláchnuť celú ústnu dutinu, príp. vykloktať. Aplikujeme zhruba 1-2 polievkové lyžice a necháme v ústach 30 sekúnd až 1 minútu pôsobiť. Pri kontakte so sliznicou sa hneď aktivuje singletový kyslík, ktorý rýchlo ničí vírusy, baktérie a plesne. ActiMaris Sensitiv neštípe ani nepáli. Výplachy opakujeme aspoň 3 x denne, najlepšie po jedle. Frekvencia aplikácie však nie je nijako obmedzená. Pre silnejší účinok kyslíka a morskej soli odporúčame nejesť a nepiť ešte aspoň 15 -20 minút po aplikácii roztoku.

Aplikáciu roztoku opakujeme podľa potreby až do vymiznutia ťažkostí. Zmiernenie zápalu a ústup ťažkostí by mal byť viditeľný veľmi rýchlo, už po niekoľkých aplikáciách. Pre zosilnenie účinku je potom vhodné priamo na postihnuté miesta naniesť ActiMaris Gél na hojenie rán.

Pozn: ActiMaris nie je určený pre vnútorné použitie. Pri náhodnom prehltnutí sa však netreba obávať žiadnych vedľajších účinkov – ActiMaris je čisto prírodný produkt. Treba počítať so slanou chuťou roztoku.

Ako správne aplikovať ActiMaris Sensitiv

foto-16

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Všetky produkty ActiMaris sa vyznačujú rýchlym nástupom účinku, tj. Rýchlym znížením zápalu a naštartovaním hojenia.

Aktívny singletový kyslík sa uvoľňuje ihneď pri kontakte s biologickým tkanivom, tj. kožou, sliznicou, krvou, spodinou rany. Počas niekoľkých sekúnd ničí vírusy, baktérie a plesne, a tým rýchlo dezinfikuje tkanivo a znižuje zápal. Kyslík ďalej preniká do buniek a okysličuje tkanivo.

ActiMaris dodáva kyslík, energiu a minerálne látky do tkanív. Výrazne tak podporuje hojenie postihnutého tkaniva a tvorbu nového tkaniva. Keďže ide o 100% prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne syntetické látky, stabilizátory ani konzervanty, je vhodný pre použitie nielen na koži, ale aj v dutine, ústnej, nosnej aj na genitáliách. Je vhodný aj pre deti a dojčatá.

Vďaka unikátnemu zloženiu a vlastnostiam ActiMaris urýchľuje hojenie širokého spektra rán a zápalov na koži i na sliznici:

Vyberte oblasť, ktorá Vás zaujíma:

akné
afty, opary
odreniny, drobné poranenia
zápaly dutiny ústnej
plesňové infekcie
vredy, infekčné rany, dekubity

0 0 votes
Hodnotenie
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.