Prírodné prípravky bez pridaných chemických látok, ktoré sú určené na dezinfekciu a urýchlenie hojenia akútnych aj chronických (dlho sa hojacich) rán, ocenia najmä malé deti a osoby s citlivou pokožkou. Ich použitie je totiž bezbolestné a pritom účinné. Ošetrenie odrenín, pľuzgierov alebo najrôznejších tržných poranení, tak nemusí pre dieťa predstavovať pre dieťa ďalší nepríjemný zážitok. Roztoky plné morskej soli s desiatkami minerálnych látok, ionizovanou zásaditou vodou a vysoko energetickým aktívnym kyslíkom je možné okrem na kožu použiť tiež na sliznice a na výplach dutiny ústnej. To je výhodné napríklad pri výskyte áft, múčnivky, zápalu ďasien a podobne. Obavy nie sú na mieste ani pri nanesení prírodného dezinfekčného a hojivého prípravku do oblasti tváre alebo pri jeho využití u dojčiat.

Tajomstvo bezbolestného ošetrenia rán je ukryté v kombinácii morskej soli, ionizovanej zásaditej vody a aktívneho kyslíka.

Od drobných raniek až po tie závažnejšie

Šetrné roztoky na prírodnej báze je možné použiť na čistenie, dezinfekciu a hojenie:

Ionizovaná zásaditá morská voda vytvára optimálne pH v rane, čím napomáha procesu hojenia. Aktívny kyslík zase vďaka svojmu oxidačnému efektu všetko bezbolestne čistí a dezinfikuje. Prírodné zložky znižujú zápal, bolestivosť, opuchy a zápach rán.

Zdroj: http://actimaris.sk/actimaris-produkty/actimaris-sensitiv-roztok-na-vyplach-a-desinfekci-ran

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.