Tiež sa Vám stáva, že máte lekárničku naplnenú poloprázdnymi fľaštičkami, liekmi po dátume spotreby a väčšinou zbytočnými obväzmi?

 

Lekárne síce dnes nájdeme na každom rohu a v každom obchodnom centre, ale utekajte tam s krvácajúcim prstom, keď Vám aj náplasti práve došli. Kontrolu stavu lekárničky by sme mali vykonávať pravidelne aspoň dvakrát do roka. A pri tej príležitosti popremýšľať nad tým, koľko sme utratili peňazí za prípravky, ktoré sme použili párkrát a potom nám akurát zbytočne zaberali doma miesto.

Výrobcovia kozmetiky už väčšinou prišli na to, že človek občas potrebuje len malé balenie krému alebo sprchovacieho gélu. Bohužiaľ u farmaceutických firiem to neplatí. Preto vyhadzujeme v lekárňach (ktoré sú jediným správnym miestom na likvidáciu liekov po exspirácii) starú dezinfekciu, detský sirup proti horúčke či mastičky používané len pár dní. Pred tým, než Vám odporučia v lekárni množstvo prípravkov na konkrétne ťažkosti, ktorými trpíte po prvýkrát alebo príležitostne, opýtajte sa radšej na niečo univerzálnejšie. Takýmto univerzálnym prípravkom je napríklad ActiMaris

Liečivá sila morskej vody a špeciálneho, aktívneho kyslíka

Nie len na bolesť a podráždenie pokožky účinkujú výborne švajčiarske prípravky ActiMaris. Vyrábajú sa vo forme gélu a roztokov. Ich veľkou výhodou je prírodné zloženie, účinky sú totiž založené na kombinácii morskej vody a aktívneho, vysoko–energetického kyslíka.

  • Aktívny, tzv. singletový kyslík je jedným z najúčinnejších prírodných antimikrobiálnych činidiel. Má veľké množstvo energie, ktorá ničí vírusy, baktérie, plesne, kvasinky a spóry. Naviac dodáva rane kyslík a energiu na rýchle hojenie a efektívne potláča zápal.
  • Ďalšou zložkou prípravku je ionizovaná zásaditá voda. Má silnejší účinok než obyčajná voda, pretože preniká hlbšie do tkaniva, a tak účinnejšie prenáša kyslík a minerálne látky.
  • Minerálne látky, ktoré sú dôležité pre podporu procesu hojenia (najmä horčík), dodáva pokožke morská soľ. 

actimaris_skupina

Gél, roztok alebo oboje?

 

ActiMaris Gél upokojuje podráždenie, lieči drobné rany, vrátane hnisavých rán a taktiež znižuje opuch. Urýchľuje hojenie áft, oparov, infekčných kútikov či zápalov ďasien a ústnej dutiny. Používa sa tiež na hojenie popálenín 1. a 2. stupňa. Jeho malé balenie oceníte nie len na cestách. Nie je nutné ho skladovať v chlade, takže ho môžete mať neustále v kabelke alebo v kancelárii v zásuvke, napríklad pre prípad náhleho vzniku oparu.

ActiMaris roztok je vhodný najmä na mechanické očistenie rán, na obklady rán alebo na výplachy. Ženy ocenia jeho univerzálnosť, keď u nich nečakane vypukne kvasinková infekcia, napríklad z teplého počasia alebo bazénovej chémie. ActiMaris je možné bez obáv použiť aj na sliznice, a to ako ústnu tak aj vaginálnu.

ActiMaris Forte roztok využijete tiež na čistenie pleti, najmä ak trpíte akné. V prípade, že máte veľmi citlivú pleť, voľte radšej ActiMaris Sensitiv roztok. Ten je možné pri liečbe akné kombinovať s ActiMaris Gélom tak, že najprv pleť očistíte roztokom, a potom nanesiete gél na jednotlivé vriedky.

Ľudia, ktorí sa starajú o svojich chorých blízkych, určite ocenia ActiMaris Sensitiv roztok, v litrovom balení za výhodnú cenu. Roztok je vhodný na ošetrenie preležanín, účinne vyčistí ranu, znižuje bolesť a odstraňuje prípadný zápach z rán. Na rozdiel od antibiotík nevzniká na antimikrobiálny účinok kyslíka rezistencia.

ActiMaris je možné zakúpiť bežne v kamenných obchodoch, internetových lekárňach alebo priamo na webových stránkach www.actimaris.sk.

Verte, že nie len vďaka malému baleniu, ale predovšetkým pre široké možnosti použitia ActiMaris po dobe spotreby do lekárne vracať nebudete.

 

Zvýhodnené balíčky ActiMaris s dopravou ZADARMO nad 40 €.

13 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.

12 rád a tipov, ako hojiť rany a zápaly.